Magazín PročNe každý rok pravidelně získává prestižní novinářské ocenění European Newspaper Award. Letos ve 25. ročníku soutěže uspěl v konkurenci 136 médií z 22 zemí Evropy a odnesl si celkem šest cen, nejvíce za celou dobu, kdy se přehlídky účastní.

Mezinárodní porota ocenila dvě cover story: Technologický speciál s oživeným plejtvákem myšokem, který díky českému studiu More.is.more a rozšířené realitě, kterou její tvůrci vytvořili, „proplouvá“ Národním muzeem v Praze. Druhá cena putuje k velkému profilovému rozhovoru s ředitelkou Designbloku Janou Zielinski – fotograf David Turecký ji zachytil v prostorách karlovarské porcelánky G. Benedikt, právě porcelán je totiž její velkou vášní a roky si buduje svou osobní sbírku.

Další ocenění získaly dvě reportáže. V té první se čtenář ocitne v Grónsku, které odjel objevovat fotograf Ondřej Holub. Druhá ho přenese na evropské pobřeží, do francouzské Akvitánie, kam jsme se vypravili hledat tajemství ústřic za jedním z největších odborníků Olivierem Labanem.

Úspěch slavila i foto story plná porcelánu, skla, designu a umění připravená decor stylistkou Klárou Tománkovou, která svou Zahradní slavnost situovala do tajemných zákoutí zahrady galerie Arthouse Hejtmánek. Šestou cenu si zasloužila reportáž z návštěvy ateliéru umělce Martina Janeckého, který ve své sklárně na pražské Malé Straně vytváří skleněné sochy unikátní technikou modelování zevnitř. 

„Je to pro nás velký úspěch, ze kterého mám upřímnou radost. Dlouhodobě se nám daří držet kvalitu časopisu hodně vysoko, ať už jde o samotné texty nebo vizuální stránku. Jsme rádi, že můžeme našim čtenářům přinášet zajímavý a krásně zpracovaný obsah. Děkuju také celému týmu, že se odvážně vrhá do nových témat a zpracování! Těšíme se na další ročník European Newspaper Award, který bude, doufám, také úspěšný!“ uvedla Gabriela Marešová, vedoucí magazínu PročNe.

Časopis PročNe v soutěži pravidelně boduje. Uplynulé tři roky pro něj byly nejúspěšnější, loni si magazín odnesl tři ocenění, mimo jiné třeba za fotografickou sérii Radka Kalhouse nebo fotoreportáž z berlínských ateliérů nadaných umělců. Předloni získal čtyři ceny, stejně jako rok předtím. Mezi úspěšnými články byl například projekt Božena, fotostory nejdražších surovin světa nebo série ilustrací od ToyBox k tématu Budoucnost. V předchozích letech vzbudila velký ohlas také obálka s portrétem legendárního fotbalového trenéra Josého Mourinha. 

Magazín PročNe vychází jako příloha Hospodářských novin od roku 2005. Zakládá si na propojování lifestylového světa s byznysem a klade důraz především na kvalitní obsah – velké rozhovory s výjimečnými osobnostmi, reportáže a inspirativní příběhy tvůrců a jejich počinů ze světa designu, umění, technologií, módy, ale právě i byznysu. V minulosti přinesl například exkluzivní interview s tenistou Rogerem Federerem, miliardáři Petrem Pudilem a Eduardem Kučerou a Pavlem Baudišem nebo legendárním hokejistou Jaromírem Jágrem.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist