PročNe magazín uspěl v kategorii Cover a coverstory s obálkou z listopadu 2019 s obrazem z dílny firmy Automobilist a z června 2020 s kompozicí stolování od Kláry Tománkové. Porotu zaujaly také ilustrace ToyBox k tématu Budoucnost, která jimi doplnila úvahy sedmi osobností. A ocenění si zasloužila i reportáž z gastro projektu Olivera Papeho Vesnice.

"Máme velkou radost, získat čtyři ceny je mimořádný úspěch. Už teď ale vymýšlíme spoustu dalších zajímavých témat na příští rok," prozrazuje šéfredaktorka magazínu Gabriela Marešová.

Časopis tak obhájil své úspěchy z minulých let, kdy získal ocenění za obálku s legendárním fotbalovým trenérem José Mourinhem, fashion story oslavující krásu jogínského těla, nápaditou foto story s oblíbenými surovinami českých šéfkuchařů nebo ilustrace od Myokard k tématu Láska 2.0.

O cenách European Newspaper Award letos rozhodla osmnáctičlenná mezinárodní porota, která kvůli koronavirové pandemii pracovala v malých týmech ze svých domovů a on-line také hlasovala. Mezi porotci byli novináři i odborníci na média z jedenácti zemí Evropy: ze Španělska, Dánska, Norska, Velké Británie, Nizozemí, Švýcarska nebo Německa.

Magazín PročNe vychází jako lifestylová příloha Hospodářských novin od roku 2005. Klade důraz především na kvalitní obsah - rozhovory s výjimečnými osobnostmi a reportáže. V minulosti přinesl exkluzivní interview s tenistou Rogerem Federerem, režisérem Larsem von Trierem či právě s Josém Mourinhem. Prosincová čísla spoluvytvářejí hostující šéfredaktoři z řad předních osobností českého showbyznysu, to loňské připravil moderátor Leoš Mareš

Letošní vánoční speciál ale redakce netradičně věnovala 20 inspirativním osobnostem roku 2020, které se v nelehké a turbulentní době nezalekly a zazářily nebo velkoryse pomáhaly druhým. Redaktoři tak připravili velké texty o Dominikovi Ferim, Tomášovi Čuprovi, Noře Fridrichové, Vítu Klusákovi i Tomáši Součkovi, Ester a Josefině, Janu Lukačevičovi a Pastoral Brothers. Nadcházející číslo magazínu PročNe s tématem Adrenalin vychází 5. února 2021.

Takto Automobilist zachytil Elišku Junkovou, nejrychlejší závodnici 20. let.
Takto Automobilist zachytil Elišku Junkovou, nejrychlejší závodnici 20. let.
Foto: archiv Automobilist
Bydlení
Budoucnost bydlení podle ilustrátorky Toybox.
Foto: ToyBox
Vášnivá jižanská jízda Porcelánové talíře a misky, kolekce Passifolia, Hermès, cena od 4550 Kč; pozlacené příbory, kolekce Grand Attelage, Hermès, cena od 5772 Kč; sklenice se zlatými proužky, Flamant, 6...
Kompozice nazvaná Vášnivá jižanská jízda od Filipa Šlapala a Kláry Tománkové
Foto: Filip Šlapal
 
Velkolepá hostina se odehrává ve staré stodole Dvora Perlová voda, který obklopují lány chmele, pole plná makovic nebo ohrada s ovcemi.
Za projektem Vesnice stojí Oliver Pape
Foto: Vojtěch Plhák