Na Designbloku ani letos nebudou chybět české stálice: aktuální kolekce představí  sklářské firmy Brokis, Lasvit a Preciosa, dřevěné novinky uvedou značky Devoto, Javorina, Ton, Johann  Malle, Wuders a další.

Svou práci předvede šperkařka Dana Bezděková, designér Jiří Krejčiřík, mladá značka Totemo, keramička Martina Hudečková, knižní vydavatelství wo-men, papírenská značka Porigami..., ale i sedm progresivních ukrajinských designérů, studií a značek.

Jejich společnou výstavu nazvanou Sláva Ukrajině pomohlo organizovat studio IHOR, jehož spoluzakladatel Ihor Sabadosh se na Zakarpatské Ukrajině narodil. V Openstudiu představí své projekty Gunia, Gushka, Oksana Levchenya, Re:Quiet, Serigraph Studiov a Zhernov  Artifactory. V samostatné instalaci a české premiéře v kostele Zvěstování Panny Marie u Gabriel Loci pak své dílo odprezentuje jedna z hlavních protagonistek současného ukrajinského designu, Viktoria Yakusha, tvořící pod značkou Faina.

Chybět nebudou ani zahraniční hvězdy: legenda produktového designu Richard Hutten, přední nizozemské studio Toer i polské duo Chmara.Rosinke, věnující se experimentálnímu pojetí kuchyní. 

Centrální prostor festivalu zvaný Designerie, který se nachází v proskleném ambitu Gabriel Loci, se promění v hravou oázu, v níž se budou moci návštěvníci vzdělávat nebo jen rozjímat. Její podobu budou mít na svědomí designérky Monika Matějková a Veronika Watzková ze studia MY DVĚ.

Šanci ukázat se dostanou také studenti. V rámci festivalu tradičně proběhne finále mezinárodní soutěže diplomových prací v oblasti produktového a módního designu Diploma Selection.

Kromě Gabriel Loci se Designblok i letos podívá také do druhého dějiště, kterým je Uměleckoprůmyslové museum v Praze. Jedním z tamních highlightů bude výstava Terra Alba – nová vlna českého porcelánu, v níž se ukážou nejzajímavější práce z posledních let i zcela nová díla.

Vstupenky si můžete zakoupit na oficiálním webu Designbloku