Temnota, ale i světlo. Nepřeberné množství těles, která putují napříč nekonečným prostorem. Právě z tajů vesmíru čerpali kreativní ředitelé Preciosa Lighting Michael Vasku a Andreas Klug inspiraci pro koncept Raw Crystal. Novinka ze série Signature Designs rozšiřuje nabídku inteligentních přizpůsobitelných světelných instalací, jejichž nosným bodem je v případě úspěšné severočeské firmy už tradičně český křišťál. Tentokrát v surové podobě. „Raw Crystal přináší do portfolia značky zcela jinou estetiku a originální vzhled,“ přibližuje Klug. Ten podle něj připomíná vesmírné odlesky a hvězdnou záři. 

Centrálním prvkem je komponent, jehož vzhled připomíná surový kus přírodního křišťálu. Každý kus je přitom originál, precizně (a ručně) vyrobený v srdci severočeského Křišťálového údolí. Výrobu má značka z Kamenického Šenova, která má za sebou řadu prestižních realizací napříč světem, dokonce patentovanou a je tak chráněna ochrannou známkou jako Preciosa Raw Crystal.

Raw Crystal

Aby se instalace staly zážitkem plným emocí, mohou si designéři vybrat i formu nasvícení. K dispozici jsou různé varianty nasvícení křišťálových komponentů – vnější a vnitřní nebo s možností dynamických scén. Firma vyvinula světelný difuzér, který dokáže za pomoci LED technologie vyplnit každý komponent světlem. Díky tomu lze zvýraznit přirozený lesk křišťálu. „Raw Crystal vyvolává emoce svým hřejivým světlem, organickým vzhledem a neodolatelnou silou. Tento designový koncept dodává prostoru novou jiskřivou dimenzi a vzbuzuje dojem harmonie a elegance,“ doplňuje Klug.

 

Raw Crystal

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist