České řemeslo žije! Za lokálním designem stojí předlouhá tradice, lidská dřina, technologická expertiza i moderní umělecký koncept… A proto se vyplatí investovat do tuzemského designu. Produktem tohoto měsíce je pro nás váza Abbys legendární karlovarské sklárny Moser, založené před 166 lety. Za jejím tvaroslovím stojí umělecký ředitel značky Jan Plecháč: „Pro mě osobně je Abyss ztělesněním překonávání lidských možností a posouvání fyzikálních hranic při výrobě křišťálových objektů. Svým tvarem v sobě snoubí jemnost lidského dechu a čistě brutalistní formu, čímž manifestuje um sklářů na huti i preciznost našich brusičů.“ Masivní křišťálový objekt vzniká foukáním roztavené hmoty o váze dvaadvaceti kil na sklářské píšťale, což z něj činí technologicky nejnáročnější a doslova nejtěžší produkt, který ve sklárně Moser vzniká. Ostře broušené vnější hrany doplňuje organické jádro vázy, tvarované dechem skláře, které dělá z každého kusu unikát. Temný intenzivní, hlubokomořský odstín akvamarínové modři našel Plecháč v původní barevné vzorkovnicí technického a uměleckého ředitele sklárny z počátku minulého století Lea Mosera. V letošní premiérové edici vzniklo pouhých 99 kusů vázy Moser Abbys a každý další rok bude vyrobeno jen několik desítek dalších. Cena 290 000 Kč. 

Váza Abyss
 

Značka Cartier letos uvedla přepracovanou podobu historických hodinek Tank Française, jejichž klasická architektura bude vždy à la mode. Cena 675 000 Kč.

Hodinky Tank Française

Zbývá vám ještě 50 % článku

Co se dočtete dál

  • Existuje nespočet žebříčků těch nejstylovějších módních a designových kousků, do nichž se vyplatí investovat, protože nikdy neztratí na hodnotě a jejich cena rok od roku stále roste. Vedle klasických ikon se ale objevují i ty nové, současné a méně okoukané. A jejich investiční potenciál je obrovský!
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se