Poslední květnový víkend slibuje modrou oblohu, slunce a příjemné předletní teploty. A v Mikulově k tomu všemu také přehlídku nejzajímavějšího autorského designu skla, porcelánu a keramiky. V prostorách zdejšího zámku proběhne už 11. ročník festivalu Křehký Mikulov, který vedle hlavní výstavy pořádá setkání s galeristy a designéry, workshopy i dnes již tradiční opékání buřtů na Kozím hrádku.

Značka Křehký (a její zakladatelé Jana Zielinski a Jiří Macek), která akci pořádá, návštěvníkům odhalí své novinky – objekty od talentovaných tvůrců Tomáše Černého, Šárky Ištvánové, Anny Šupolíkové  a Antonína Tomáška.

Vedle toho tady svá díla předvedou i etablovaní autoři jako Daniel Piršč, v jehož dílně bude probíhat workshop, Matěj Polách nebo Maxim Velčovský, který do Mikulova přijíždí se svou sběratelskou sérií AntiqueChrist. „Pracuji s recyklací samotného Mesiáše. Na jednotlivých kusech dávám dohromady různé podoby koláže Ježíše Krista, které vznikly rozřezáním starých často znehodnocených korpusů, jež sbírám odjakživa. Zajímá mě moment koláže v souvislostech tohoto tématu i proto, že si každý z odkazu křesťanství a Spasitele lidstva bereme svůj vlastní kus poznání,“ popsal Velčovský. 

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se