Poukaz na masáž, Klara Rott The Spa, 3900 Kč

Zážitek pro všechny smysly. Nově zrekonstruovaný Cukrovarnický palác v Praze se stal domovem designového hotelu Andaz. Kromě skvělé restaurace Zem sem ale mnozí míří kvůli místnímu SPA, které má pod palcem česká podnikatelka Klára Rott. V suterénu neobarokní budovy najdete místo oddychu, které lahodí oku i duši. Zážitkové rituály nabízí třeba masáž lávovými kameny, bylinnými měšci nebo masážní svíčkou, vše za použití vlastní přírodní kosmetiky. A po masáži může obdarovaný vyrazit do parní lázně nebo finské sauny. 

Kovový stojan na tužky Saturn 04, Space of Space, 690 Kč

Zakladatelé Space of Space, bratři Jakub a Martin Klimešovi, uchvátili hned rok po založení značky porotu Designbloku. V roce 2021 si tak z festivalu designu odnesli ocenění v kategorii Nejlepší kolekce bytových doplňků. Vyrábějí originální interiérové doplňky z odolné oceli, lakované švýcarskými práškovými barvami v hravých odstínech, které s vámi vydrží po celý život. Díky elegantnímu náklonu stojanu na tužky Saturn 04 vždy přesně víte, kam sáhnout.

Kabelka Clutch Mini, PBG Studio, 4800 Kč

Značka PBG, kterou v roce 2011 založily designérky Aneta Vojtová a Tereza Horáková, je už stálicí na české scéně a těší se velké popularitě díky multifunkčnímu a minimalistickému designu a hlavně kůži v perfektní kvalitě, díky které vypadají produkty skvěle i po letech nošení. Nová mini clutch je vyrobená z měkoučké kůže, která vytváří objemnou siluetu. Na bocích ji zdobí detaily uzlu, které můžete libovolně rozvazovat a upravovat tak délku popruhu.

Perfume Sculpture by Tereza Štětinová, Pigmentarium, 6490 Kč

Český parfumerský dům Pigmentarium si libuje v uměleckých spolupracích. Na parfému Genesis se tak podílela i sochařka Tereza Štetinová a vytvořila pro něj i sochařskou miniaturu coby umělecký solitér nebo funkční součást parfému. Do bílého carrarského mramoru nebo zeleného kubánského serpentinu přenesla podobu vodních proudů a vodní pěny v návaznosti na nosnou ideu své sochařské kolekce Genesis. Původně patnáct odlišných originálních kusů je v prodeji exkluzivně online.

Náušnice Lumo, Janja Prokić, 10 800 Kč

Nejnovější kolekce šperkařky Janji Prokić nazvaná Lumo je protkaná světlem. Je jeho nositelem i oslavovatelem, a tvůrkyně tak vybrala kameny, které svou čistotou a symbolikou podtrhávají symboliku celé kolekce – brilianty, morganity, tanzanity a spessartiny. Náušnice z pozlaceného stříbra zdobí právě ty poslední, oranžové spessartiny zasazené přímo do středu plamenů.

Svíčka Heartstopper Růženín, Holibe, 3180 KČ

Holibe neboli holistic being – život v rovnováze – je vlastní značkou obchodu Beloved. Nádoby na svíčky z vzácných kamenů, jako je mramor, onyx nebo růženín, můžete znovu doplňovat a měnit vůně s esencemi z naturálních olejů dle libosti. Nádoba tak s vámi zůstane léta, ne-li generace. Když už do ní nebudete chtít doplnit svíčku, můžete ji využít třeba na šperky.

Pánská kožená peněženka, Danny P., 1990 Kč

Lukáš Vondráček a Daniel Piterák společně tvoří pod značkou Danny P. kvalitní kožené peněženky, obaly na chytré telefony i tablety, ale i tašky, rukavice, opasky nebo pouzdra pro golfisty. Stali se také první českou značkou v oficiálním e-shopu Apple.com. Jejich klasická kožená pánská peněženka je na pohled úzká, ale spolehlivě se postará o to, abyste měli vždy po ruce všechno, co během dne potřebujete: drobné na kafe, až pět platebních karet, bankovky a vizitky. Můžete si na ní (stejně jako na všechny produkty) nechat vyrazit monogram nebo jméno a vytvořit tak personalizovaný dárek pro své milované.

Povlečení Jane‘s Weekend, Lejaan, od 2340 Kč

Šitá v Čechách, inspirovaná Skandinávií a navržená s láskou ke kvalitnímu řemeslu. Liberecká značka prémiového povlečení Lejaan oslavila dvouleté výročí a na pocit luxusní hotelové postele nalákala už spoustu zákazníků. Kromě bavlny sází i na inovativní tkaninu lyocell vyrobenou z celulózových vláken, kterou najdete v nové kolekci Jane‘s Weekend. Optimistická mátová barva je inspirovaná paletou severočeských lesů. Na polštáře si můžete vybrat jak klasický styl, tak takzvaný „oxford“, povlečení s ozdobným okrajem, po kterém jste vždy pokukovali.