Což takhle si na jednu noc ustlat na terase jedné z nejimpozantnějších funkcionalistických vil v Čechách? A to na pořádných matracích a v luxusním povlečení, v němž si výhled na hvězdnou oblohu opravdu vychutnáte. Právě takový zážitek si budete moct dopřát už v druhé půlce srpna v podmanivých prostorách Volmanovy vily, kterou si továrník a mecenáš Josef Volman vysnil v rozlehlém parku nad romantickou krajinou řeky Labe. Jednu z nejkrásnějších a nejdražších rezidencí první republiky pro něj v letech 1938–1939 navrhli mladí avantgardní architekti Karel Janů a Jiří Štursa.

Spaní pod hvězdami, jak zní název akce, cílí nejen na milovníky architektury, ale také přírody, skvělého jídla a jedinečných zážitků. Jak už název napovídá, pomyslným zlatým hřebem glampingového dobrodružství bude právě přespání pod širým nebem na terasách vily.

O to, aby pobyt lahodil nejen oku, ale i chuťovým pohárkům, se postará šéfkuchař Oliver Pape, který nabídne velkolepý gurmánský zážitek v podobě degustační večeře a snídaně z lokálních potravin. Hudební doprovod pak bude mít na starosti DJ a hudebník Pierre Urban, který svými hudebními projekty obsazuje nejprestižnější sály, ale také rád dostává hudbu do nevšedních míst. A těšit se můžete i na ranní sound healing jógu inspirovanou letním obdobím, spojením léčivých zvuků, esencí a pohybů pod taktovkou Daniely Bacíkové.

O svůj zážitek by podle Zuzany Kadlečkové, která dlouhodobě pečuje o odkaz Josefa Volmana, návštěvníci neměli přijít ani v případě nepříznivého počasí. Aktivity se v takovém případě přesunou z exteriéru do neméně podmanivého interiéru stavby, která je od loňského roku členem prestižní světové sítě Iconic Houses.

Akce se uskuteční už tento měsíc, a to ve dvou termínech – 17. až 18. srpna a podruhé 19. až 20. srpna. Cena na osobu činí 7 tisíc korun.

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist