Třicet minut jízdy od centra Prahy se v rozlehlé zahradě ukrývá klenot československého funkcionalismu, který se po letech chátrání a následné nákladné rekonstrukci otevírá veřejnosti. Rodinná vila v Čelákovicích, kterou si nechal postavit místní továrník Josef Volman, patří k tomu nejlepšímu, co svět architektury nabízí, a my jsme se rozhodli, že právě sem pozveme své vzácné hosty.

V krásném prostředí protkaném příběhy druhý den astronomického léta magazín PročNe a Hospodářské noviny přivítaly hosty velké předletní zahradní slavnosti. Cíl byl jasný: dozvědět se víc o jedinečné Volmanově vile, setkat se se zajímavými lidmi z nejrůznějších oborů a hlavně se bavit. K tomu hrál electroswing a pilo se šampaňské a gin. 

Už při příchodu se hostům z dálky otevřel pohled na vilu s netradičně vybíhající lávkou do prostoru. Vila lákala k bližšímu prozkoumání všechny milovníky architektury a část z nich později přiznala, že o její existenci neměla ani tušení.

Přítomné kromě úchvatných přesně promyšlených křivek domu přivítala sklenka šampaňského a následně i šéfredaktor Hospodářských novin Jaroslav Mašek. Společně jsme nejprve krátce vyzpovídali Zuzanu Kadlečkovou – dceru jednoho z majitelů vily, která se péče o odkaz továrníka Volmana ujala – a následně pozvali všechny na speciální komentované prohlídky, k nimž se později připojil i architekt rekonstrukce Marek Tichý.

Kromě toho prostory vily zaplnilo umění. Galeristé z Kodl Contemporary připravili pro fanoušky současného umění výstavu prací výtvarníků Jana Kalába a Karla Štědrého a fotografa Antonína Kratochvíla, které dokonale komunikovaly s interiérem. Podobně jako unikátní nástěnné hodiny Qlocktwo s výměnnými čelními panely, které v hale představili specialisté z Dušák klenotnictví. A Fujifilm prezentoval své fotoaparáty, zatímco mezi hosty tančily s Instaxem v ruce jejich hostesky a na přání hostů je fotografovaly.

Velkým lákadlem pak byl turnaj v kroketu. Hrálo se totiž o možnost strávit ve vile noc. Tu v napínavém klání nakonec vyhrála Aneta Zenkerová ze společnosti Vasky a Bagind. Cenu útěchy za druhé místo – soukromou prohlídku Volmanovy vily – si odnesl architekt Jan Kurz.

Ovšem nebylo by to Aperitivo bez našich milých partnerů. Děkujeme zejména hlavním partnerům: těmi jsou Mercedes-Benz, který zajišťoval odvoz části hostů na akci, a Kodl Contemporary.

Dále děkujeme společnostem Dušák klenotnictví, Fujifilm a JTI (Japan Tobacco International) a společnosti Pernod Ricard, která zastupuje šampaňský dům Mumm a Malfy Gin. Catering byl pod taktovkou Zátiší Group.

Lounge a posezení v zahradě i na terase pro hosty připravila francouzská značka Ligne Roset, kterou u nás už řadu let zastupují manželé Monika a Martin Klimplovi.

Děkujeme a těšíme se na podzimní Aperitivo!

Aperitivo vila Volman

Aperitivo vila Volman

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.