Třicet minut jízdy od centra Prahy se v rozlehlé zahradě ukrývá klenot československého funkcionalismu, který se po letech chátrání a následné nákladné rekonstrukci otevírá veřejnosti. Rodinná vila v Čelákovicích, kterou si nechal postavit místní továrník Josef Volman, patří k tomu nejlepšímu, co svět architektury nabízí, a my jsme se rozhodli, že právě sem pozveme své vzácné hosty.

V krásném prostředí protkaném příběhy druhý den astronomického léta magazín PročNe a Hospodářské noviny přivítaly hosty velké předletní zahradní slavnosti. Cíl byl jasný: dozvědět se víc o jedinečné Volmanově vile, setkat se se zajímavými lidmi z nejrůznějších oborů a hlavně se bavit. K tomu hrál electroswing a pilo se šampaňské a gin. 

Už při příchodu se hostům z dálky otevřel pohled na vilu s netradičně vybíhající lávkou do prostoru. Vila lákala k bližšímu prozkoumání všechny milovníky architektury a část z nich později přiznala, že o její existenci neměla ani tušení.

Přítomné kromě úchvatných přesně promyšlených křivek domu přivítala sklenka šampaňského a následně i šéfredaktor Hospodářských novin Jaroslav Mašek. Společně jsme nejprve krátce vyzpovídali Zuzanu Kadlečkovou – dceru jednoho z majitelů vily, která se péče o odkaz továrníka Volmana ujala – a následně pozvali všechny na speciální komentované prohlídky, k nimž se později připojil i architekt rekonstrukce Marek Tichý.

Kromě toho prostory vily zaplnilo umění. Galeristé z Kodl Contemporary připravili pro fanoušky současného umění výstavu prací výtvarníků Jana Kalába a Karla Štědrého a fotografa Antonína Kratochvíla, které dokonale komunikovaly s interiérem. Podobně jako unikátní nástěnné hodiny Qlocktwo s výměnnými čelními panely, které v hale představili specialisté z Dušák klenotnictví. A Fujifilm prezentoval své fotoaparáty, zatímco mezi hosty tančily s Instaxem v ruce jejich hostesky a na přání hostů je fotografovaly.

Velkým lákadlem pak byl turnaj v kroketu. Hrálo se totiž o možnost strávit ve vile noc. Tu v napínavém klání nakonec vyhrála Aneta Zenkerová ze společnosti Vasky a Bagind. Cenu útěchy za druhé místo – soukromou prohlídku Volmanovy vily – si odnesl architekt Jan Kurz.

Ovšem nebylo by to Aperitivo bez našich milých partnerů. Děkujeme zejména hlavním partnerům: těmi jsou Mercedes-Benz, který zajišťoval odvoz části hostů na akci, a Kodl Contemporary.

Dále děkujeme společnostem Dušák klenotnictví, Fujifilm a JTI (Japan Tobacco International) a společnosti Pernod Ricard, která zastupuje šampaňský dům Mumm a Malfy Gin. Catering byl pod taktovkou Zátiší Group.

Lounge a posezení v zahradě i na terase pro hosty připravila francouzská značka Ligne Roset, kterou u nás už řadu let zastupují manželé Monika a Martin Klimplovi.

Děkujeme a těšíme se na podzimní Aperitivo!

Aperitivo vila Volman

Aperitivo vila Volman

Zajímají vás další kvalitní články z Hospodářských novin? Výběr těch nejúspěšnějších posíláme každý všední den večer v našem newsletteru 7 v SEDM, který si můžete zdarma přihlásit.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist