Když se někdejší umělecký ředitel nižborské sklárny Rückl a designér Rony Plesl rozhodl vydat sólovou cestou, musela si známá rodinná firma klást otázku, kdo ho v pozici nahradí… Rozhodla se vsadit na mladou krev. A zdá se, že risk se vyplatil. Nová kreativní ředitelka Kateřina Handlová, která už za pár dní oslaví své pětatřicáté narozeniny, si k půlkulatému výročí nadělila dvě výrazné ručně foukané a broušené kolekce, do nichž otiskla svůj jedinečný rukopis. Nebojí se hledat unikátní vzory, kombinovat jemnost s tvrdostí nebo obohacovat sklo o kožené prvky.

V nových kolekcích HERO•INE a SPIRIT se prolíná její zájem o hledání vlastního vizuálního jazyka v rámci značky. Navazuje na předchozí kolekce, i v technice broušeného skla a technologii, která se prakticky nezměnila během několika posledních staletí. Zaměřuje se na haptičnost, kontrasty mezi jemným detailem a brutálním naddimenzovaným brusem, matnou a leštěnou plochou, křehkostí a pevností skla.

HERO•INE

Každá ze sedmi ručně foukaných váz, jejichž dominantním prvkem je výrazný hluboký brus, odkazuje svým charakterem a taktéž názvem k různým světovým i českým hrdinkám, silným ženám, které Kateřinu v její tvorbě a životě inspirují, jako například Ema Destinová, Lata Brandisová, Vivienne Westwood nebo Coco Chanel.  Design kolekce HERO.INE totiž pracuje s kontrasty vycházejícími ze spojení světla a tmy, maskulinity a feminity, masivnosti a jemnosti ručního brusu.

HERO-INE 

„Váza pro mě není jen užitým předmětem, ale objektem, který může pozvednout celý interiér, i když zrovna není naplněna květinami – může být „hero.ine“ interiéru,“ vysvětluje svou inspiraci Kateřina Handlová. Vázy jsou pro ni objekty vášně a touhy ztělesňující symbolickou hodnotu a emoce: „Symbolická hodnota váz spočívá v tom, že se do nich dávají květiny, které jsou nositeli radosti a lásky. Ať již květiny dostaneme, nebo si je nadělíme sami.“ 

Novinkou této kolekce je také spolupráce značky Rückl a české neziskové organizace Loono, jejíž zakladatelkou je Kateřina Šédová, která se stala tváří kolekce HERO•INE.

SPIRIT

Nápojové sety kolekce naopak pracují s jemným brusem a variabilními zátkami odkazujícími na historii Rücklu. SPIRIT představuje celkem tři ručně foukané a broušené nápojové sety karaf se sklenicemi. Dominantním prvkem jsou broušené zátky, které lze měnit nebo pořídit samostatně. Poukazují na historii sklárny Rückl v oblasti lékárenského skla, jejichž otisk nese také současné logo čápa se zátkou v zobáčku.

Kolekce SPIRIT přeneseně odkazuje ke dvojímu významu totožného anglického slova, které označuje duši, odvahu nebo životní elán, ale i destilované alkoholické nápoje. Je určená pro nevšední chvíle každodennosti, pro momenty, kdy se chcete zastavit a vychutnat si krásu přítomného okamžiku.

RUCKL GENTLE Spirit

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist