Kreativní ředitelka dámských linií Christian Dior, Maria Grazia Chiuri, sklízí zaslouženou pozornost za svou přehlídku ke kolekci Rady-to-wear Fall 2023, kterou situovala do Bombaje. Indie však nesloužila pouze jako dokonale dramatická kulisa, ale místní kultura se promítla doslova v každé nitce, kamínku i barvě nové módní linie. Touto kolekcí Chiuri prezentuje dlouholetou spolupráci a přátelství s Karishmou Swali, uměleckou ředitelkou řemeslných ateliérů Chanakya a Chanakya School of Craft. Společně tak daly vzniknout unikátním oděvům v klasických siluetách, jež plně vychází z tradice, folkloru a umu indických oděvních mistrů. Výsledek je skvělou příležitostí, jak přetvořit nadčasové formy oblečení, jež zůstávají nedotčené po staletí, a prezentovat tak klasickou indickou módu a kulturu mladšímu mezinárodnímu publiku.

FINALE RTW FALL 2023 SHOWSCENOGRAPHY RTW FALL 23 SHOW A c Niveditaa Gupta 12SCENOGRAPHY RTW FALL 23 SHOW A c Niveditaa Gupta 13

Kolekce vzdává hold také odkazu Marca Bohana, jenž působil v roli kreativního ředitele značky Christian Dior v letech 1960 až 1989. Jeho fascinace Indií, kterou navštívil už v roce 1962 a navázal zde dlouhodobé vztahy a spolupráci, se promítala hlavně v použití plnokrevných barev místních ručně barvených látek. V kolekci se objevily sofistikované večerní kabáty, rovné sukně inspirované sárí a další tradiční indické střihy kalhot, boxerek, sak a topů v intenzivních odstínech zelené, žluté, růžové a fialové.

xr:d:DAFYBjSXTow:24xr:d:DAFYBjSXTow:24

Zbývá vám ještě 40 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se