Psal se rok 2013 – 5. listopad –, když Nicolas Ghesquière s velkým očekáváním nastoupil na pozici uměleckého ředitele dámských kolekcí Louis Vuitton. Nahradil tehdy dosluhujícího Marca Jacobse. V průběhu let se pak francouzský návrhář, který dříve pracoval také pro módní dům Balenciaga, etabloval jako klíčový umělec značky z koncernu LVMH. Svou výjimečnou kreativitou a vizionářským duchem přitom nepřestává překvapovat ani po deseti letech.

„Jeho redefinice ženského vesmíru Louis Vuitton, včetně nové ostré siluety konfekčního oblečení, ikonických modelů koženého zboží a obuvi a řady ohromujících přehlídek, zcela jistě přispěla k úspěchu Maisonu v posledním desetiletí,“ vyzdvihl Ghesquièrovu práci předseda představenstva a generální ředitel módního domu Pietro Beccari. A oznámil, že úspěšná spolupráce bude pokračovat i v dalších letech.

Dnes dvaapadesátiletý návrhář má na kontě řadu velkolepých přehlídek v Paříži i po celém světě. Některé z kousků, které pro módní dům navrhl, najdete ve fotogalerii níže.