Holešovická hala 13 bude vedle samostatných autorských přehlídek Michaela Kováčika, Pavola Dendise, LAFORMELY a Vandy Jandy v rámci MBPFW hostit také studenty dvou školních ateliérů oděvního designu. Tradičně se můžeme těšit na přehlídky studentů Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně: Ateliér design oděvu a Technické univerzity v Liberci.

Ve společném bloku budou své kolekce prezentovat také čtyři finalisté soutěže pro mladé návrhářské talenty VAN GRAAF Junior Talent 2022, které vybrala odborná porota na základě zaslaných portfolií. Kompletní program najdete zde.

Prezentace profesorky Liběny Rochové a studentů Ateliéru designu oděvu a obuvi UMPRUM se uskuteční v rámci přehlídkových dní v hotelu Andaz Prague na Senovážném náměstí v Praze 1.

Vzhledem ke světovým událostem, které se dějí v současné době a zároveň se udály v posledních dvou letech, se někteří partneři rozhodli zredukovat spolupráci, a proto během této edice nefunguje druhá stage původně určená pro prezentaci českých a slovenských návrhářů.

„Tato současná nelehká situace nás velmi mrzí, nicméně návrháře, kteří se původně měli účastnit MBPFW na druhé stage, jsme se rozhodli i přesto podpořit a dát jim zcela zdarma prostor pro jejich prezentaci, a to na naší online platformě, YouTube kanále MBPFW, exkluzivně na platformě TikTok našeho nového mediálního partnera, a rovněž jim poskytnout PR podporu na našich webových stránkách a sociálních sítích projektu. Současně se velmi těšíme na hlavní stage, kde vůbec poprvé dostanou prezentovaní návrháři prostor pojmout vlastní show komplexně, a to po stránce scénografie, choreografie i celkové dramaturgie. Po dvou pandemických letech, které módní byznys výrazně ovlivnily, jsme moc rádi, že znovu přivítáme naše zahraniční hosty z řad nákupčích, fotografů, street style fotografů a celebrit,“ říká Lukáš Loskot, CEO Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.

Dorazit mají ze zahraničí například Adam Katz Sinding, americký streetstylový fotograf žijící v Kodani, známý focením módních akcí v různých koutech světa i velkých kampaní a editorialů, především pak pro W magazine. Dalším oznámeným hostem je Yasin Müjdeci, který stojí za dvěma atraktivními a významnými berlínskými lokalitami: vlivným concept storem VooStore a kavárnou Luzia. A nebo Martin Premuzic, majitel a kreativní ředitel jednoho z prvních významných evropských concept storů, berlínského Temporary Showroom.

Vstupenky na celý MBPFW včetně večerních přehlídkových eventů jsou k dispozici na www.goout.netČást výtěžku z prodaných vstupenek půjde na podporu projektu Pomoc na Ukrajině, který je organizován mezinárodním dětským fondem UNICEF.

Lesk večerních eventů posílí exkluzivní značka Piper-Heidsieck, která je novým letošním oficiálním champagne partnerem MBPFW. Toto prémiové champagne, které patří k nejoceňovanějším šampaňským vínům světa, mohou návštěvníci MBPFW ochutnat nejen v rámci welcome drinku večerních eventů, ale po celou dobu přehlídkových dní.