Minimalistické brýle od Blakea Kuwahary jsou vždy symfonií neotřelých nápadů. Odvážný styl je mu vlastní a pokud je něco, co může udělat "jinak" a zachovat přitom pravidla i nositelnost modelů, udělá to. 

Jeho dvojité obroučky, které nechávají prolínat různé tvary a barvy, pobláznily svět. Tentokrát jde talentovaný designér k samému základu člověka - ke kostem. Dokonalý detail, který nositele brýlí dělá nepřehlédnutelným.

Blake Kuwahara: Grey Label

Brýle značky Blake Kuwahara prodává ŽILKA OPTIK STUDIO. "Blakea jsem objevil na veletrhu v Paříži a jeho příběh mě velmi oslovil. Jeho rukopis mi něčím připomněl našeho zákazníka a kamaráda Aleše Najbrta, kterého jsem si dokázal v brýlích Kuwahara hned představit," říká majitel a optik Filip Žilka. Cena brýlí z kolekce Grey Label je 18 tisíc korun.

"Pro mě jako pro optometristu byly hodiny anatomie a biologie nutnou součástí studií. Skladba kostry mě vždy fascinovala. A v této kolekci jsem se nechal inspirovat právě kostmi," říká absolvent Kalifornské univerzity v Berkeley.

Nejde přitom jen o design samotný, ale i o řemeslné zpracování. Při práci s kovem Kuwahara využil znalosti ze šperkařství, které rázem povyšují brýle na vyšší úroveň. Přední část je zpracována z jednoho kusu kovového plátu, koncová část stranic a panty jsou ručně odlévány do tvaru kostí a kloubů. A poté následuje pečlivé dočišťování. Tak, aby detaily byly dokonale realistické.

"Mám štěstí, že můžu tvořit, a tak jsem se rozhodl vytvářet brýlové obruby s důrazem na detail a řemeslné zpracování," vysvětluje Kuwahara. 

"Jsem strašně old school. Mám radši vintage hodinky než ty chytré, vinyl víc než Spotify a cokoliv ručně vyráběné. A to samé se dá říct i o přístupu k designu mých brýlí," doplňuje.