Po procházce Starým městem s krásnými budovami a měšťanskými domy ze 17. století vám vyhládne. Při obdivování jedinečného operního domu, jehož vrchní část je inspirovaná vlnami, se vám může zatočit hlava. Město na vodě zase znamená větrnější počasí, zvláště v zimních měsících, proto se hodí vědět, kam si zajít na něco dobrého, kde nabrat energii z kofeinu, i to, kam za inspirací.

Kam na kávu

Kávová zrna se v Hamburku přepravují, skladují a praží stovky let. Místní kávová burza založená v roce 1887 dlouho ovládala světový trh a své domovy zde měly velké kávové dynastie Jacobs, Darboven a Tchibo. Hamburk má dlouhou a vzrušující historii spojenou s kávou, o čemž svědčí i skladištní čtvrť Speicherstadt, která je zapsána na seznamu světového dědictví UNESCO. V tamních budovách se skladovala káva, koření, tabák i čaj. Dnes láká hnědými kamennými domky propojenými bezpočtem mostů.

Copenhagen Coffee Lab je dánský kávový řetězec s vlastní pražírnou kávy, pekárnou a kavárnami v Německu, Francii, Portugalsku a v Kodani. Kromě skvělých výběrových zrn je navíc vyhlášený křupavým pečivem. Není divu, jelikož dva ze čtyř zakladatelů jsou původně vyučenými pekaři. Charakteristickým prvkem jsou pro tuto franšízu světle modré hrníčky. Interiér kaváren má neopakovatelnou atmosféru, kterou zajišťuje industriální styl propojený s hřejivostí a útulností.

Zbývá vám ještě 80 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se