Když se roztavené sklo nalije na sušené květiny, rostliny nebo drobné větvičky stromů, zeleň se promění v popel. Na povrchu skla ale zanechá svůj otisk. Vznikne tak jedinečný herbář, který vydrží po generace. Právě tuto speciální techniku využila společnost Lasvit pro dočasnou výzdobu tříhvězdičkové michelinské restaurace the Sketch London v londýnské čtvrti Mayfair. Instalace Herbarium se pyšní 240 skleněnými komponenty, externě nasvícenými a pozlacenými, aby dokonale zapadly do interiéru podniku.

Umělecké dílo bylo v restauraci instalováno u příležitosti zahájení přehlídky London Design Festival. A to v prostoru The Glade, který připomíná pohádkový les. Zdobený je ručně malovaným sametovým nábytkem, vyřezávaným dřevem, zrcadlovými akcenty a řemeslnými tapetami. Prostředí dá tak dokonale vyniknout konceptu, jehož autory jsou designérka Mária Čulenová spolu s Petrou Dickovou a Štěpánem Gudevem. Ti měli pouze 10 hodin během jedné noci na to, aby tuto náročnou instalaci dokončili. Tak, aby restaurace mohla v 10 hodin ráno znovu otevřít své dveře.

Instalace bude v londýnské restauraci The Sketch k vidění do 16. října. 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist