Perly, drahé kameny, brilianty a nejrůznější zpracování hlavního motivu – hada. Šperkařský dům Bulgari představil nejnovější díla své vysoké šperkařiny – náhrdelníky, náušnice, prsteny i náramky, které patří tradičně k tomu nejlepšímu, co si na červený koberec vybírají největší hvězdy showbyznysu.  Na předávání letošních filmových Oscarů si šperky Bulgari High Jewelry oblékla americká modelka a herečka Cara Delevingne nebo britská herečka Phoebe Waller Bridge.

Vůbec první šperk se symbolikou hada představila značka Bulgari před 75 lety – byly to dámské náramkové hodinky Serpenti Tubogas, které působily jako šperk a díky jedinečné technice Tubogas mají náramek bez spojů, jsou lehké, pružné a přizpůsobí se každému zápěstí.

Během pár let se staly vyhledávanou ikonou představující dokonalé řemeslo a noblesu a oblíbily si je celebrity a milovníci šperků z celého světa. Od té doby mistři z domu Bulgari vyrobili nespočet variací magického designu jak hodinek, tak i náhrdelníků, náramků, náušnic a prstenů – od těch minimalisticky střízlivých na „denní nošení“ až po jedinečné kousky se závratnou cenovkou, které jsou dokonalou alternativní investicí.

Unikátní kousky z kolekce Serpenti High Jewelry nám představila Silvia Patrová, manažerka butiku Bulgari v Praze:

Manažerka Bulgari v Pařížské ulici ukázala výrobky z mimořádné kolekce Serpenti

Zásadním při tvorbě je vedle signifikantního designu s mystickou symbolikou hada i přísný výběr těch nejkrásnějších drahých kamenů, diamantů a zlata, stejně jako perfektní řemeslný um. Hodinky a šperky s podobou hada vás uhranou smaragdovým pohledem, jindy vám připomenou svůj původ jen letmo, třeba tvarem evokující kresbu hadích šupin. Jakmile si je vyzkoušíte, přilnou k vašemu tělu jako skutečný had. Jen ze zlata a diamantů.

Podívejte se na vysokou šperkařinu v podání římského domu Bulgari: 

 

Manažerka Bulgari v Pařížské ulici ukázala výrobky z mimořádné kolekce Serpenti

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist