Dobrá whisky je jako dobré víno. „Když se dělá kvalitně, používáte jen ty nejlepší suroviny, je to čistý, krásný produkt. A nejinak je tomu právě u whisky,“ říká jeden z největších tuzemských odborníků na jantarově zbarvený destilát Zdenek Kortiš. „Oba nápoje mají svou degustační kulturu, která má jasná pravidla. Je dobré vědět, s jakým jídlem kterou značku párovat nebo jak nejlépe polechtat chuťové pohárky konkrétního zákazníka. A také je třeba při degustaci dodržovat logickou posloupnost.“ Ideálně bychom prý měli začít těmi lehčími, mladšího data. A postupně to graduje! „Jdeme výš a výš, a to i s procenty,“ doplňuje Zdenek vzápětí. A na závěr nás čekají nejtěžší, nakouřené whisky.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se