Dobrá whisky je jako dobré víno. „Když se dělá kvalitně, používáte jen ty nejlepší suroviny, je to čistý, krásný produkt. A nejinak je tomu právě u whisky,“ říká jeden z největších tuzemských odborníků na jantarově zbarvený destilát Zdenek Kortiš. „Oba nápoje mají svou degustační kulturu, která má jasná pravidla. Je dobré vědět, s jakým jídlem kterou značku párovat nebo jak nejlépe polechtat chuťové pohárky konkrétního zákazníka. A také je třeba při degustaci dodržovat logickou posloupnost.“ Ideálně bychom prý měli začít těmi lehčími, mladšího data. A postupně to graduje! „Jdeme výš a výš, a to i s procenty,“ doplňuje Zdenek vzápětí. A na závěr nás čekají nejtěžší, nakouřené whisky.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







