Pět klavírů a šestnáct pianin v souhrnné hodnotě přes deset milionů korun. A také jednadvacet spokojených základních uměleckých škol z celého Česka. Takový by měl být výsledek dalšího ročníku sbírky Piana do škol, kterou zajišťuje nadace Karel Komárek Family Foundation. Na podporu projektu se proto uskuteční série pěti koncertů, v jejich středu bude vždy stát nádherný hudební nástroj značky Petrof. Každý však bude přece jen trochu jiný.

První z nich, který měla na starosti populární slovenská kapela No Name, se ve foyer společnosti KKCG na pražské Bořislavce uskutečnil už 28. února. A další budou následovat. Už poslední březnové úterý se tak můžete těšit na ikonu české jazzové scény – uskupení Emil Viklický Trio. Ten se jako jediný ze série koncertů uskuteční bez reproduktorů, tak aby v prostoru vynikla akustika nástrojů. Mladou krev pak na jaře rozproudí performance skupiny Meme se dvěma klavíry a speciální akustická scéna vycházející české hvězdy Marcelly.

Poslední květnové úterý bude patřit úplně prvnímu společnému vystoupení dvou držitelů Ceny Anděl – Beaty Hlavenkové a performera Leoše Horta (alias HRTL). Dvojice začala spolupracovat teprve na konci loňského roku, takže posluchače čeká hudební zážitek, který si v minulosti nemohli dopřát – jedinečná fúze klasiky a elektroniky. Ve stejný den představí Karel Havlíček klavír v doprovodu smyčců a dechových nástrojů. Koncerty Piana na Bořislavce zakončí pak jen tři dny před začátkem letních prázdnin Jaroslav Uhlíř.

Piano Bořislavka
Piano Bořislavka, Foto: Nadace Karel Komárek Family Foundation
Zbývá vám ještě 40 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se