Evropské velehory nabízejí téměř nekonečnou řadu možností, kam vyrazit za kvalitním lyžařským zážitkem. Pokud ale hledáte opravdu unikátní místo, kde budete moct řezat své oblouky jedna báseň, pak byste měli zbystřit zrak. Připravili jsme pro vás totiž výběr jedinečných lyžařských destinací, které by vás určitě neměly minout.

Sella Ronda, Itálie

Italské Alpy, zvláště pak Dolomity, se už tradičně řadí mezi nejpopulárnější destinace pro zimní dovolenou. I proto jsme se rozhodli začít náš výběr právě zde. A to ikonickým lyžařským okruhem Sella Ronda, který propojuje čtyři údolí a s nimi i čtyři věhlasná lyžařská střediska (Val Gardena, Alta Badie, Val di Fassa a Arabba), která leží podél masivu Gruppo del Sella. Ten je díky propojenosti jednotlivých resortů možné za jediný den objet kolem dokola, a to v obou směrech. Je však třeba počítat s tím, že cesta bude fyzicky i časově náročná. Běžnému lyžaři zabere zdolání okruhu několik hodin jízdy. V rámci širšího komplexu, který zahrnuje i sjezdovky v oněch čtyřech přilehlých údolích, vám pak lokalita Sella Ronda nabídne celkem 400 kilometrů sjezdových tratí. Navíc se můžete kochat i výhledem na majestátní Marmoladu.

Kudy k okruhu Sella Ronda? Z Prahy se na místo dostanete nejsnáze po silnici přes Mnichov a Innsbruck. Za běžných podmínek cesta zabere zhruba osm hodin.

Sella Ronda

Sella Ronda, Foto: Unsplash
Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 80 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se