Evropské velehory nabízejí téměř nekonečnou řadu možností, kam vyrazit za kvalitním lyžařským zážitkem. Pokud ale hledáte opravdu unikátní místo, kde budete moct řezat své oblouky jedna báseň, pak byste měli zbystřit zrak. Připravili jsme pro vás totiž výběr jedinečných lyžařských destinací, které by vás určitě neměly minout.

Sella Ronda, Itálie

Italské Alpy, zvláště pak Dolomity, se už tradičně řadí mezi nejpopulárnější destinace pro zimní dovolenou. I proto jsme se rozhodli začít náš výběr právě zde. A to ikonickým lyžařským okruhem Sella Ronda, který propojuje čtyři údolí a s nimi i čtyři věhlasná lyžařská střediska (Val Gardena, Alta Badie, Val di Fassa a Arabba), která leží podél masivu Gruppo del Sella. Ten je díky propojenosti jednotlivých resortů možné za jediný den objet kolem dokola, a to v obou směrech. Je však třeba počítat s tím, že cesta bude fyzicky i časově náročná. Běžnému lyžaři zabere zdolání okruhu několik hodin jízdy. V rámci širšího komplexu, který zahrnuje i sjezdovky v oněch čtyřech přilehlých údolích, vám pak lokalita Sella Ronda nabídne celkem 400 kilometrů sjezdových tratí. Navíc se můžete kochat i výhledem na majestátní Marmoladu.

Kudy k okruhu Sella Ronda? Z Prahy se na místo dostanete nejsnáze po silnici přes Mnichov a Innsbruck. Za běžných podmínek cesta zabere zhruba osm hodin.

Sella Ronda

Sella Ronda, Foto: Unsplash
Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se