Svoji aktivitu začala v roce 1996, a přece Carollinum slaví čtvrtstoletí právě letos. Jak to?

Oslavy byly v plánu už na loňský rok, ale překazila je pandemie koronaviru. V rámci jubilea vrcholí ambasadorská kampaň Carollina, která oslavuje české osobnosti, jež proslavily republiku v zahraničí. Jejími tvářemi se stali mimo jiné generál Emil Boček, golfistka Klára Spilková či architektka Eva Jiřičná, letos dochází k velkému finále s další superstar: bývalým čtvrtým tenistou světa Tomášem Berdychem.

„Chceme podpořit ty, kteří si zaslouží opravdovou pozornost,“ říká majitelka firmy Tamara Kotvalová, která se po boku osobností objeví v kampani rovněž. Carollinum provozuje butiky Rolex, Patek Philippe, Breitling a multibrandovou prodejnu Carollinum. 

Dům na Slapech Kotvalová zrekonstruovala, nechala zvětšit okna, aby se otevřely výhledy na vzrostlé stromy i nekonečnou vodní hladinu.
Tamara Kotvalová ve svém domě na Slapech se psem Yatem.
Foto: Hana Knížová

V Carollinu pracuje i Daniela Jannová, dcera Tamary Kotvalové, a to na pozici provozní ředitelky. Tamařin syn Matěj Kotval začal v Carollinu pracovat v roce 2020 a prochází tradičním firemním kolečkem, nyní je na pozici prodejního asistenta v butiku Rolex.

Poutavý je ale příběh především samotné zakladatelky Tamary Kotvalové, která začínala reklamním prodejem parfémů a kosmetiky ve stánku, rok a půl strávila sama v Rusku, až nakonec v Česku vybudovala uznávanou rodinnou firmu. Loni jsme ji navštívili na její chalupě na Slapech.