Malebnost anglického venkova je v létě tak veliká, jak si asi dokážete představit. Váš pohled radostně skáče z upravených rozkvetlých zahrad na cihlové domy a zase zpátky. Pohled do kopcovité krajiny Západního Sussexu je kouzelný, ale kvůli tomu tady nejsme. Míříme do Goodwoodu, kde má sídlo, továrnu i vývojové centrum Rolls‑Royce, nejluxusnější automobilka světa, která nám chce ukázat, na čem poslední čtyři roky její speciální designérské oddělení Coachbuild pracovalo.

Zábava začíná už na londýnském letišti Heathrow, kde se můj řidič David, s kravatou ve firemní fialové barvě a s odznakem RR v klopě, vymotává s obřím Cullinanem z úzkého parkoviště ve třetím patře. Jestli chci sedět vedle něj vepředu, nebo vzadu? Samozřejmě, na místě spolujezdce se toho přece o Rollsech přímo od jejich řidiče dozvím víc, než kdybych se nechala jen pohodlně unášet na zadních sedadlech. Naštěstí to bylo dobré tušení a Dave mi stihl říct „všechno“. A ještě jsme se zapojili do hádání v rozhlasovém kvízu, který cestou vysílal. Ale kvůli tomu tady taky nejsme…

Jedeme se podívat na unikátní automobil, který si v Goodwoodu postavil spolu s designéry jeden klient. Je přesně takový, jaký si přál, od začátku do konce se podílel na tom, jak bude vypadat i jakou mimořádnou výbavu bude mít. Je to auto jeho snů. Jméno klientů společnost neprozrazuje, ale vůz nám představí. Jmenuje se Rolls‑Royce Droptail Amethyst, ano, podle drahokamu, a je to jeden z pouhých čtyř roadsterů moderní éry, které tady vzniknou. Vytvořil ho tým Alexe Innese, který místní nejprémiovější oddělení vede.

Zbývá vám ještě 90 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se