Všechno, všude, najednou (režiséři Daniel Kwan a Daniel Scheinert)

Bláznivá americká směsice žánrů, v níž čínská imigrantka v podání Michelle Yeohové zjistí, že aby zachránila svět, musí prozkoumat své já z paralelních vesmírů. Všechno, všude, najednou je pestrá směs nápadů, za níž produkčně stojí bratři Russoovi (Avengers 3 a 4) a která umně míchá komedii, sci-fi, bojový film i fantasy. Svou délku 140 minut si však neobhájí, neboť tempo a diváckou pozornost si tak dlouho neudrží. Premiéra 21. 7.

Hodně štěstí, pane Veliký (Sophie Hydeová)

Jeden z nejpopulárnějších filmů mezi karlovarským obecenstvem se zaměřuje na ovdovělou učitelku, která se „na stará kolena“ rozhodne osvěžit si své omezené sexuální zkušenosti. Hlavní roli ve svižné konverzačce ztvárnila britská ikona Emma Thompsonová, která kraluje filmu, jenž umně klame tělem: z původní komedie přepne do dramatičtější linky a kromě zábavy dokáže i dojmout. Premiéra 14. 7.

Trojúhelník smutku (Ruben Östlund)

Osmiminutové ovace vestoje a Zlatá palma z Cannes, to byly slibné předpoklady, s nimiž Trojúhelník smutku dorazil na karlovarskou přehlídku. A tam rozhodně nezklamal. Satirická černá komedie, v níž skupina boháčů včetně páru modelů ztroskotá na opuštěném ostrově, je správně kousavá, zároveň velmi vtipná a u toho chytře kritizuje vyšší společenské třídy. Hrají menší pražská kina.

BANGER. (Adam Sedlák)

Směsice mladých talentů tuzemské kulturní scény přinesla možná nejlepší český film letošního roku. Natočil ho na iPhone 33letý Adam Sedlák, který se blýskl Domestikem či seriálem Semestr, a v hlavních rolích excelují Adam Mišík a Marsell Bendig v odvázaném dramatu plném drog i rapu. Premiéra až na začátku podzimu: 22. 9.

PSH Nekonečný příběh (Štěpán FOK Vodrážka)

Dokument o proslulé české skupině Peneři strýčka Homeboye nabízí otevřenou a osobní výpověď tří raperů z Prahy. Orion, Vladimir 518 a Mike Trafik ukazují svou cestu od začátků až po současnost, kdy nespoutaní mladíci dorostli do středního věku. Film získal na festivalu nejvyšší hodnocení od diváků, do distribuce půjde rovněž na podzim.

Zkouška umění (Adéla Komrzý, Tomáš Bojar)

Nečekaný hit, který dokumentuje talentové zkoušky do tří ateliérů Akademie výtvarných umění. Generační výpověď si osobitě pohrává s předsudky o umělcích a vysloužila si cenu Mezinárodní asociace filmových kritiků FIPRESCI.