Kosmopolitní, sofistikovaně sestavené menu propojuje africké a japonské vlivy s uznávaným savoir-faire francouzské kuchyně. Tento unikátní gastronomický koncept představuje šéfkuchař Mory Sacko ve spolupráci se značkou Louis Vuitton v sezónní restauraci v hotelu White 1921, který se nachází na Place des Lices, v samém srdci města v departmentu Var. Tady, na břehu moře, najdete nádhernou oázu, skrytou od turistických davů.

Restaurace Mory Sacko at Louis Vuitton staví na čerstvých ingrediencích a oslavuje krásu dálek. Vůbec poprvé se tento otevřený prostor s velmi intimní atmosférou mění v lokaci, která spojuje vkusný design s tou nejmodernější gastronomií. Pod září provensálského slunce je zde k dispozici přibližně čtyřicet míst, od oběda až do večeře. Dekorace odráží DNA značky Louis Vuitton a byla vytvořena ve spolupráci se šéfkuchařem. Působivý vstup „Moongate“, zve hosty do světa travertinu, dřeva, lanoví a ratanu. Prostor zdobí kvítky Monogramu a speciálně navržené kousky Objets Nomades.

Mory Sacko pro restauraci vytvořil menu inspirované cestováním, které pracuje s lokálními zdroji i inspirací se vzdálených krajů. K obědu nabízí mladý šéfkuchař „ekiben“, proslulý japonský pokrm podávaný v krabičkách „bento“ na nádražích a ve vlacích. Kreativní, letní chutě servíruje Sacko v na míru navrženém dřevěném boxu, který sám navrhl. Ve večerních hodinách vás čekají tapas, místo bujabézy se servíruje vaječná „miso-náza“, dále vegetariánské lilkové tacos, grilovaný kranas americký, sladkovodní raci, vysoký roštěnec, výborné tažiny v keramických nádobách v kombinaci se salátem z čerstvého fenyklu a manga, nebo banán typu „plantain“ kořeněný uzenou paprikou.


Restaurace Mory Sacko at Louis Vuitton je otevřena na Place des Lices v Saint-Tropez po celou sezónu. Místo si rezervujte na restaurantsainttropez.louisvuitton.com.

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist