Lenka Kerlická netají, že v sobě nosí mnoho snů a tuh. A vedle šperků v sobě odmala hýčkala vášeň pro sklo a přála si s ním pracovat.

K realizaci ji nakonec dovedla spolupráce s Eliškou Monsportovou. Kerlická jí připravila moodboardy a zručná sklářská designérka z nich vytvořila návrh a postarala se o perfektní technické zpracování.

„Celý nápad byl umocněn i faktem, že jsem se stěhovala do nového domu, který vyžadoval zařizování, a já víc a víc přemýšlela nad pocity, které bych chtěla u sebe doma zažívat,“ vysvětluje Kerlická, proč v květnu 2020 začala mířit novým směrem.

Zakladatelka šperkařství 27jewelry Lenka Kerlická
Zakladatelka šperkařství 27jewelry Lenka Kerlická
Foto: Everbay.co

„Pohoda je jeden z nich a tu já osobně vnímám přes esteticky uklidňující krásu a čich. Miluji, když je byt jemně provoněný, ale zároveň jsem velmi citlivá na výrazné vůně. Aromalampa splnila mou touhu mít možnost používat přírodní vykuřovadla a esence a zároveň mít doma krásný objekt ze skla, na který se chci dívat, i když není s hořící svíčkou.“

A tak na konci roku 2020 vznikla esteticky kouzelná aromalampa AITHÉR, stylový a voňavý doplněk do domácnosti, navíc ručně řemeslně vyrobený. „Celá moje práce ve šperku se točí okolo prožitků, krásna, dělání si hezky a pečování o sebe nebo o ostatní. Aromalampy jsou vlastně takovým pokračováním v myšlence, dělat si hezky. Esteticky i na duši a navíc s vědomím, že váš produkt byl vyroben kvalitně a lokálně,“ pokračuje Kerlická.

Letos v říjnu pak uvedla pod značkou 27ascent také přírodní olejové parfémy, které mají sloužit nejen jako vůně, ale i terapeuticky a napomoci k harmonizaci těla. K dispozici jsou ve třech různých podobách s názvy Flow, Now a Sense. „Každý ze tří parfémů má na nás jiný vliv a obsahuje krátkou afirmaci, kterou si při každé aplikaci můžeme připomenout, jak se vlastně chceme cítit. Kam se chceme posunout nebo v jaké náladě setrvat,“ líčí Kerlická.

Aromalampa značky 27ascent
Aromalampa značky 27ascent
Foto: 27ascent

Případně se dají kombinovat i mezi sebou. „Sama jsem velmi citlivá na vůně a celou svou dospělost hledám ten správný parfém, ze kterého mě nebude bolet hlava. Díky přírodním esencím, které přirozeně z pokožky vyprchají, nezahlcují vůně mé vnímání.“

Parfémy seženete buď na e-shopu, nebo v butiku značky na pražském Újezdě. A dá se čekat, že u nich Kerlická neskončí. „Chtěla bych pokračovat cestou krásna, užívání si momentu a péče o sebe sama. Zkrátka dělání si na světě hezky.“