Enjoy Chips

Zeleninové Enjoy Chips

Chipsy. Kdo by si je odpustil? Ty klasické ale obvykle moc zdravé nejsou. Alternativu nabízí česká značka Enjoy Chips vyrábějící v Itálii zeleninové snacky. Snoubí v sobě nutričně bohatou zeleninu a bylinky. Živiny z nich si chipsy zachovávají díky jedinečné technologii, která je šetrná k výchozím surovinám a zároveň zaručuje křupavost lupínků. 

„V Enjoy Chips najdete pouze přírodní ingredience. Nepoužíváme GMO suroviny, umělá dochucovadla nebo barviva. Pestré odstíny Enjoy Chips jsou způsobené pouze barvou výchozí zeleniny, na niž klademe vysoké nároky. Protože jedině z kvalitních surovin vyrobíte produkt, který nepotřebuje nijak vylepšovat,“ vysvětluje Michal Plesník, obchodní ředitel Enjoy Chips.

Hlavní ingrediencí je vždy zelenina doplněná o ty nejlepší brambory a špetku soli. Každý druh chipsů z řady Gourmet obsahuje 37 procent zeleniny a více. A které chutě to jsou? Vybrat si můžete třeba červenou řepu s mátou, dýni s rozmarýnem nebo špenát s česnekem.

Autentista

Vína z baru Autentista

Jak už název napovídá, značka Autentista propaguje autentická neboli přírodní vína v Česku. Zastupuje vinaře, kteří pěstují vína s ohledem k přírodě a životnímu prostředí, razí heslo „Základ vína je ve vinici“ a kladou důraz na individuální péči o jednotlivé keře. Veškerý sběr probíhá ručně, fermentace je spontánní a bez přidaných kvasinek.

Založili ji Antonín Suchánek (zakladatel distribuční společnosti Champagnier, která v Česku exkluzivně zastupuje ta nejosobitější vinařství současné Champagne) a Bogdan Trojak (básník, vinař, přední průkopník autentických vín v ČR). Zákazníci mají díky tomu možnost na jednom místě ochutnat unikátní selekci autentických vín i šampaňských vín od těch nejvyhledávanějších vinařů současnosti. A nebo si je odnést domů.

Autentista vznikl na Starém Městě jako „sourozenec“ vinného baru Veltlín v Karlíně, ten se ale specializuje na autentická vína pocházející ze zemí staré habsburské monarchie, Autentista nabízí vedle českých vín vína ze Západu (i z USA) a také pestrou selekci champagne.

A proč ho tady zmiňujeme především? Inu, autentická vína neobsahují síru ani oxid siřičitý. A proto po nich nebolí hlava.

Samurai Shot

Jaromír Horák

Chcete-li být bez alkoholu úplně, a stejně mít pocit, že si dopřáváte drink, sáhněte po Samurai Shot. Lahev tohoto nápoje připomíná tu od bourbonu, obsahuje ale nealkoholický čajový extrakt plný kofeinu a s minimem cukru. „Díky silné koncentraci čaje posiluje soustředění, přitom nepůsobí tolik na srdce,“ říká Jaromír Horák, který značku spolu s Martinem Solničkou před šesti lety založil.

Čaj miluje a tímto drinkem navíc nabídl alternativu pro lidi, kteří z nějakých důvodů alkohol pít nechtějí nebo nemohou. „Nealko pití začíná být hlavně v zahraničí trendy. Ať už kvůli tomu, že lidé chtějí žít zdravěji, nebo se jim nealko drink v různých situacích hodí. Pro řidiče, lidi na antibiotikách…“ říká Horák.

Zakoupit můžete buď klasickou lahev s různými příchutěmi, nebo nealko sekt, který je na silvestra jako stvořený. Samurai Shot má prodejnu v pražských Holešovicích, k dostání je ale i v různých dalších obchodech se zdravou výživou.