Hvězda Pirátů z Karibiku ve svém zatím posledním snímku ztvárnila roli kdysi slavného fotoreportéra Williama Eugena Smithe, který žije sám a propadá alkoholu. Ekologická katastrofa ho zavede do japonského rybářského města Minamata, kde zaznamenává život tamních obyvatel postižených politikou chemické továrny. Film podle skutečných událostí natočil Andrew Levitas.

„Tématu ekologie se věnujeme aktivně a dlouhodobě, proto v našich centrech využíváme například elektrické energie pouze z obnovitelných zdrojů, v roce 2020 jsme recyklovali 80 % odpadu a věnujeme se osvětě a podpoře udržitelných značek a produktů. Snímek Minamata věnujeme svým věrným zákazníkům jako dárek za jejich loajalitu,“ řekla Petra Valentová, marketingová ředitelka obchodního centra Westfield Chodov.

Petra Valentová, marketingová manažerka Westfield Chodov, a producent Milosh Harajda na premiére MINAMATA na Berlinale
Petra Valentová, marketingová manažerka Westfieldu Chodov, a producent Milosh Harajda na premiére Minamata na Berlinale.
Foto: archiv

Minamata si na mezinárodní filmové databázi IMDB drží velmi dobré skóre 7,7 a vedle Deppa se v něm objeví také další hollywoodská hvězda Bill Nighy. V běžné kinodistribuci se nyní nepromítá, a tak ho lze spatřit zatím pouze na speciální projekci, která se uskuteční ve středu 27. 10. 2021 v Cinema City Chodov od 19.00.