Kdo by v létě nechtěl na sluníčko? Ať už jen na procházku, na koupaliště nebo rovnou na prosluněnou mořskou pláž někde daleko za hranicemi. A ačkoliv má slunce pro náš organismus celou řadu benefitů, v jiných ohledech mu zase neprospívá. Hydratovat je třeba v takových chvílích nejen uvnitř těla, ale i na jeho povrchu.

Vysušenou pokožku čeká nevyhnutelně stárnutí, vysušené vlasy zase ztrácí lesk. Všemu se ale dá předcházet správnou péčí. A proč se rovnou nenechat hýčkat?

Výborně na to poslouží třeba Red Salon, jedinečný prostor přímo v centru Prahy, kde si snadno uděláte hezčí den. Ve vkusně zařízeném interiéru si můžete zajít na kávu a přečíst některou z mnoha přítomných knih, pořídit si designový dárek nebo nechat pečovat o vaše vlasy a tělo.

Red Salon

V kosmetickém salonu se vás ujme zkušená kosmetička Tereza Charvátová, která s přípravky Institut Esthederm vychází vstříc přirozeným procesům kůže a celého organismu. Snaží se co nejpřesněji zjistit, co kůže potřebuje, a tomu přizpůsobuje kosmetické ošetření, které se odehrává v potemnělé místnosti za doprovodu relaxační hudby.

Nabízí jak sezonní ošetření, omlazující kúru či zeštíhlující tělové ošetření. Obvykle se však snaží pokožku především hydratovat, čímž přispívá k jejímu zdravému fungování. Ošetření kůže spojuje s masáží rukou, krku a zad a připravuje tak klientům dokonalý relax a hloubkovou péči pleti s jasným cílem: aby zůstala zdravá, jasná a pevná.

Snažíte-li se odhalit, co vaši pokožku trápí nejvíc, zeptejte se na radu, jedno ošetření pochopitelně všechny neduhy neodstraní, dokáže však nastartovat ozdravný proces. A ač drtivou většinu jejích zákazníků tvoří ženy, kosmetické ošetření se úplně stejně hodí i pro muže.

Jak hydratovat vlasy

Dobře hydratovaný vlas zase díky dobře uzavřené kutikule dokáže dobře odrážet světlo a tím způsobit jeho lesk lépe než jakýkoliv jiný uměle aplikovaný lesk. V Red Salonu vám doporučí správné přípravky, jak si udržet vlasy hydratované, například díky oleji All Soft od značky Redken.

“Nechávejte ho ve vlasech i přes noc, ať mají čas se dobře nasáknout,” radí Mirka Myšička, kreativní ředitelka Red Salonu. “Ráno pak buď vlasy umyjte hydratačním šamponem a kondicionérem, nebo olej ve vlasech zkrátka nechte.” Pomoci mohou i masky na vlasy.

První české hair spa, jež se ukrývá v Red Salonu.

A pokud se chcete nechat opečovat přímo v Red Salonu, dobře poslouží tamní vlasová lázeň Yume Spa. “Jedná se o hloubkovou péči, kdy vám kadeřník přesně namíchá kúru na míru a díky působení suché páry vlas dokáže zvětšit svůj objem a absorbovat větší množství péče než při jakékoliv jiné aplikaci,” dodává Myšička. 

I ona však zároveň dodává, že jedna aplikace hydrataci vlasů nezachrání, pokaždé musí jít o dlouhodobou péči.