Kvitová je již několik let tváří české klenotnické značky ALO diamonds a ještě před odletem do Japonska se zastavila v jejich showroomu, kde si pravidelně nechává zkontrolovat a vyčistit své šperky. A vybrala si i nějaké nové.

„Náušnice z bílého zlata s kulatým diamantem mám jako talisman pro štěstí,“ říká 31letá tenistka. „Hraji v nich často, téměř je nesundávám. Dají se k nim navíc připevnit vodopády z bílých diamantů, takže se z nich rázem stanou večerní slavnostní náušnice. Štěstí mi doufám přinese i další oblíbený šperk – řetízek s visacím zámkem.“

Petra Kvitová si potrpí na šperky

Šperky kupuje ostatním nejraději k narozeninám, případně jako dárek k jiným příležitostem. „Teď jsem například kupovala kamarádce náramek za promoci. Ráda kupuji šperky jiným ženám, myslím si, že je to pro ně ten nejlepší dárek,“ prozradila s tím, že nejčastěji kupuje šperky mamince.

Sama začínala s menšími a decentními šperky, postupně si začala vybírat větší a výraznější klenoty.  „Takže mám ráda větší kousky a barevné kameny. Miluji červené a modré safíry, momentálně je ale nejoblíbenější prsten s tanzanitem, krásným modrofialovým drahokamem," řekla.

Petra Kvitová

Kvitová míří již na čtvrtou olympiádu. V Pekingu 2008 nastoupila netradičně ve čtyřhře a prohrála v 1. kole, v Londýně 2012 v jejím milovaném wimbledonském areálu skončila ve čtvrtfinále, v Riu před pěti lety dobyla cenný bronz.

V Tokiu bude patřit mezi favoritky, ale poslední turnaje jí nevyšly, ve Wimbledonu i v Praze vypadla v 1. kole. Reprezentovat jí ovšem vždycky šlo – a talisman jí může pomoci.