Hodinářské konference se sice stejně jako loni konají převážně ve virtuálním světě, ale na to už jsme si všichni tak nějak zvykli. Probrali jsme se maratonem on-line setkání a nabízíme vám výběr zajímavostí z čerstvě skončeného Watches & Wonders i dalších akcí.

Hublot představil novinek celou řadu, část už v lednu na LVMH Watch Week. Vybíráme z nich Big Bang Integral Tourbillon Full Saphire, které vycházejí v limitované edici třiceti kusů. Pouzdro hodinek i jednotlivé dílky integrálního náramku jsou vyrobeny z křišťálově čistého safíru, jehož jedinečné zpracování umocňuje i nová skeletonová úprava automatického strojku s tourbillonem.

Hublot Big Bang Integral Tourbillon Full Saphire

Atraktivní show si jako tradičně přichystali v Audemars Piguet. Tentokrát si na pomoc vzali i některé ambasadory a hlavně Marvel a představili limitovanou edici Royal Oak Concept „Black Panther“ Flying Tourbillon. Vizuálně atraktivní hodinky s vyobrazením jednoho z ikonických hrdinů Marvelu se prodávají v množství 250 kusů. Unikátní kousek v bílém zlatě se pak vydražil za 5,2 milionu dolarů (přes 110 milionů korun).

Audemars Piguet Royal Oak Concept "Black Panther" Flying Tourbillon

Louis Vuitton v hodinkách Tambour Carpe Diem zkombinoval hodinářský kalibr s rozvráceným symbolem pomíjivosti Vanitas. Mají v sobě automaton, tedy zařízení, které dříve sloužilo k odbíjení hodin na zvonech kostelních věží. Na tomto modelu v případě potřeby zobrazuje čas i bez ruček. Pokud stisknete tlačítko, miniaturní scéna na zápěstí ožije. Její hlavní protagonisté, had a lebka, plní funkci ukazatelů času. 

Louis Vuitton Tambour Carpe Diem

Hermès představil sportovní pánský model H8 i drobné dámské hodinky Faubourg Polka, my jsme si však pro tento výběr zvolili jejich umělecký kousek nazvaný Slim d’Hermès C’est la fête v modrých a zlatých tónech, jehož ciferník reinterpretuje motiv šátků C’est la fête s kostlivcem a kostlivým koněm a je příkladem sofistikovaného umění miniatur. Těchto výjimečných hodinek vzniklo jen osm kusů. 

Slim d'Hermès C'est la fĂŞte

Montblanc pokračuje v prozkoumávání přírody a po horách a lesích se tentokrát vydal do pouště Gobi. Nový model Montblanc 1858 Geosphere Limited Edition 1858 vzdává hold pětitýdenní cestě Reinholda Messnera z roku 2004, během které prošel touto pouští sám. Odkazují na barvy skalnatého pouštního terénu, harmonicky kombinují pouzdro se saténovým povrchem se speciálním gravírováním dýnka; obousměrnou, leskle hnědou keramickou lunetu; kouřově hnědý a béžový lakovaný ciferník a ladící vintage hnědý řemínek z telecí kůže Sfumato.

Montblanc 1858 Geosphere Limited Edition 1858

Pouštní barvy má také novinka od IWC zvaná Big Pilot’s Watch TOP GUN Edition „Mojave Desert“. Švýcarská společnost se poprvé rozhodla použít tento design pro sérii Big Pilot’s Watch a výsledkem jsou elegantní pilotky s vojenským feelingem, které jsou k dispozici v omezeném množství 250 kusů.

IWC Big Pilot’s Watch Perpetual Calendar TOP GUN Edition “Mojave Desert”

Letos se snad konečně dočkáme odložených olympijských her v Tokiu a k nim už podevětadvacáté vznikly i oficiální hodinky od společnosti Omega. Mají barvy inspirované olympijským logem a výraznou modrou lunetu. Působí svěže, moderně, sportovně.

 

Omega Seamaster Diver 300M Tokyo 2020

Panerai pokračuje ve své misi dělat co nejekologičtější hodinky a představila model Panerai Luminor Marina eSteel, který si drží všechny standardy kvality typické pro italskou značku, ale přitom je z více než 98 procent vyrobený z materiálů s vysokým podílem recyklovaných složek.

Panerai Submersible eLAB-ID

Pozoruhodná je také novinka od firmy Hamilton nazvaná Ventura Elvis80 Skeleton. Jak název napovídá, je spojená s králem rokenrolu Elvisem Presleym a skrze cikcak číselník na ní můžeme vidět práci automatického strojku s 80hodinovou rezervou chodu.

Hamilton Ventura Elvis80 Skeleton

Rolex uvedl novou generaci hodinek Oyster Perpetual Explorer a také modelu Explorer II, který slaví 50 let od uvedení. Rolex Oyster Perpetual Explorer II se nijak zásadně neodklání od ducha svého předchůdce, jen je doladěn k dokonalosti a osazen moderní technologií Rolexu. A má 70hodinovou rezervu chodu.

Rolex Oyster Perpetual Explorer IINěmecká značka A. Lange & Söhne si připravila limitovanou edici 100 kusů nového modelu Triple Split s modrým číselníkem a pouzdrem z růžového zlata, které skrývá flyback chronograf s trojitou vlečnou ručkou, které umožňují měřit mezičasy, a to dokonce do délky 12 hodin.

A. Lange & Sohne Triple Split