Pražský fashion week tak zvolil formát, který se přizpůsobuje aktuální pandemické situaci. 

„Jsme velmi rádi, že nám zcela premiérový model MBPFW drive-in cinema dovolí přiblížit našim návštěvníkům jednotlivé módní přehlídky v reálném čase a neochudit je tak o autentickou a jedinečnou atmosféru fashion weeku. Umožní jim rovněž bezpečně sledovat jednotlivé módní přehlídky a performance ze svých vozů,“ vysvětlil Lukáš Loskot, CEO Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku.

MBPFW drive-in cinema bude od 1. do 3. května v konkrétních časových blocích uvádět jednotlivé přehlídky, ty budou v reálném čase promítány dle programu na dvou identických LED obrazovkách. Všichni návštěvníci budou mít poté s drobným časovým posunem možnost sledovat jednotlivé show na YouTube kanále MBPFW den po dni.

Mercedes-Benz Prague Fashion Week, který představí vize návrhářů na sezonu podzim/zima 2021, otevře 30. dubna 2021 performance Jakuba Polanky v nově zrekonstruovaných prostorách Šlechtovy restaurace a v parku Královská obora Stromovka, kde se od 19 hodin uskuteční veřejnosti volně přístupný park happening.

Přehlídkový program módního týdne představí celkem 44 návrhářů, z toho dva školní ateliéry, a to Technickou univerzitu v Liberci a Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně: Ateliér design oděvu. Ve společném bloku budou své kolekce prezentovat také čtyři finalisté soutěže pro mladé návrháře VAN GRAAF Junior Talent 2021 s vítězem VAN GRAAF Junior Talent Card 2020 Marcelem Petránkem.

Na scénu se vrací návrhářské duo LAFORMELA a rovněž i Tereza Rosalie Kladošová. Dále své nové kolekce na MBPFW uvedou návrháři Jakub Polanka, Michael Kováčik, Tereza Vu, Pavol Dendis, Lukáš Krnáč, Michaela Hriňová a Denisa Dovala. 

Absolutním nováčkem na scéně MBPFW bude tentokrát slovenská návrhářka Petra Kubíková a prostor dostane i vítěz designové soutěže Mercedes-Benz Talent 2021 z Mercedes-Benz Fashion Weeku Madrid. První přehlídkový den představí návštěvníkům v prostorách Pražské tržnice v Holešovicích ojedinělým způsobem svoji aktuální tvorbu Zoltán Tóth, a to konkrétně v hale 11.

Program Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku FW21