Za okny ležela bohatá sněhová pokrývka. Blížil se večer, François-Henry Bennahmias seděl v centrále společnosti Audemars Piguet, ve švýcarském městečku Le Brassus. Měl za sebou představení několika letošních novinek, ale hlavní trumf se chystal teprve vytasit z rukávu.

Na obrazovce se přes videohovor totiž objevil vzácný host: herec Don Cheadle, známý především jako War Machine z veleúspěšných marvelovských filmů. „Poprvé jsme se potkali někdy před 11 lety. Podíval ses na mé zápěstí a říkal jsi, že je hezké, co nosím, ale že bych měl raději nosit Audemars Piguet,“ vzpomínal Cheadle.

„Začal jsi mi vyprávět o vaší značce, filozofii. Zrovna jsem se chystal na natáčení seriálu Profesionální lháři a říkal jsem, že by se hodinky AP perfektně hodily k té postavě a že bys mi je měl poslat. A skutečně, ani ne za dva týdny přišly a moje postava je pak nosila celých pět řad.“

Oba se stali přátelé. Bennahmias snil o spolupráci dlouho, ale dlouho zůstávalo jen u fantazií. „Všechno to začalo, když jsem objevil postavy Mickeyho Mouse na cifernících z kolekce Geralda Genty v devadesátých letech,“ ohlíží se. Díky Cheadleovi se pak spojil se zástupci Marvelu v Los Angeles a začaly se rýsovat obrysy spolupráce.

„Marvel a Audemars Piguet mají mnohem více společného, než si uvědomujeme. Stejně jako superhrdinové se snažíme myslet na ty méně šťastné a jedním z našich hlavních cílů je podporovat je,“ přiblížil šéf firmy.

A tak právě chystaná novinka má podpořit americké neziskové organizace First Book a Ashoka, konkrétně 50 tisíc studentů v nízkopříjmových komunitách, aby tak dostali možnost dosáhnout v těchto společnostech nějaké změny. Neboli: stát se také hrdiny.

Další detaily ale zatím značka tají. „Všechno oznámíme 10. dubna,“ slibuje Bennahmias.

A s nadějí v hlase se Cheadlea zeptá: „Myslíš, že bych mohl být také superhrdina?“ A herec pohotově opáčí: „Když zhubneš 20 liber. Najdeme pro tebe místo, ale nevím ještě, jestli budeš hrdina, nebo padouch.“