MBPFW se v posledních sedmi letech snaží revitalizovat a kultivovat význačné pražské lokace. Stalo se již tradicí, že se módní přehlídky fashion weeku odehrávají pokaždé na odlišných, někdy i nečekaných místech. Lokace většinou nejsou prvoplánově spojované s módou a často se jedná o místa, na něž by se veřejnost jinak nedostala či jež zná ve zcela jiných souvislostech.

"Jsme velmi rádi, že díky podpoře Městské části Praha 7 můžeme náš projekt realizovat právě v prostorách Pražské tržnice v Holešovicích, a to konkrétně v halách 13, 17 a 11 a na jejich veřejném prostranství. Prezentace jednotlivých oděvních designérů se tak stane přirozenou součástí prostoru, který v následujících dekádách projde zaslouženou revitalizací a z kterého se stane živý areál slučující kulturu, gastronomii i obchod," prohlásil Lukáš Loskot, ředitel MBPFW. "Rovněž se těšíme, že budeme mít možnost zavést návštěvníky i do areálu nově zrekonstruované restaurace Šlechtovka v parku Stromovka," dodal k místu plánovaného zahájení.

Areál pražské Holešovické tržnice, jež byla postavena mezi lety 1893–1895 podle architektonického návrhu architekta Josefa Sardínka, čeká v budoucích dekádách rekonstrukce. Ta by měla začít v letošním roce. Autorem urbanisticko-architektonické studie je kancelář CMC architects Víta Másla.

Fashion week se v minulosti odehrával například v barokním komplexu Clam-Gallasova paláce, kde sídlil Archiv hlavního města Prahy, v zásobovacích garážích a technickém zázemí OD Kotva nebo ve veřejnosti uzavřených prostorách karlínské Invalidovny či v areálu kláštera Gabriel Loci na pražském Smíchově.

Konkrétní podoba MBPFW se pochopitelně bude odvíjet od vývoje epidemické situace. Příklady ze světa ukazují, že zahraniční edice fashion weeků se přizpůsobily konáním open air přehlídek či on-line přenosy bez diváků. Jak to bude vypadat v Česku? O tom se definitivně rozhodne v následujících týdnech.