Běhat jsem začal hned, jak jsem se naučil chodit, ale další čtvrtstoletí jsem to ignoroval a raději bruslil. Víc běhat jsem začal až po třicítce a na to, že můžu běžet i za hranici maratonu, jsem přišel relativně nedávno.

Nejkrásnější trasa na běhání je vždy ta poslední. Nejčastěji běhám v Divoké Šárce, znám tam každou cestičku.

Nedám dopustit na běžecké boty On Running. Posunuly moje běhání o velký kus dopředu.
www.on-running.com

Základem mého šatníku je australské oblečení 2xu. Jedna z nejtechničtějších sportovních značek vůbec a stejně jako v případě bot stojí za českou distribucí skvělí lidé.
www.2xu.com

Nejhezčí hory a lyžařská střediska jsou podle mě ve Švýcarsku. Laax (foto), Zermatt, Corvatsch / St. Moritz, Davos, Leysin, Grindelwald, to jsou úžasná místa. Mimo Evropu pak u mě jednoznačně vede Colorado a Nový Zéland, ale krásně je i u nás na Šumavě, v Beskydech, Jizerkách či Krkonoších.

Nejraději fotím přírodu, hory, sport, snowboarding a svoji dceru Elizabeth. Dlouhá léta jsem věrný Canonu.

Věc, kterou jsem si nedávno udělal největší radost, je horské kolo Blizz CRB 50-29.

Když se chci dobře najíst, vyrazím do Bistra Ořechovka, kde umí orientální jídla, blízkovýchodní kuchyni i klasické asijské jídlo. Polévky od šéfkuchaře Pavla miluju.
Bistro Ořechovka, Na Ořechovce 250/30a, Praha 6

Na mém jídelníčku nesmí chybět maso, čerstvá zelenina, ryby a vejce. Ráno bez omelety či jinak upravených vajec si neumím představit.

Knihy, které mě nedávno nadchly, byly od horolezce Reinholda Messnera − Pád nebes a Gobi − Poušť v mé duši.

Můj poslední designový úlovek byl nový iPhone 12 Pro Max. Mám totiž rád praktické a funkční věci.

Ideální víkend si nedokážu představit bez rodiny, psa, pohybu a dobré snídaně.

Nepřestává mě inspirovat moje žena, je to hotový anděl.

V poslední době nejčastěji poslouchám zpravodajské podcasty, rozhovory a audioknihy, které se staly nedílnou součástí mých výběhů.

Můj největší cestovatelský zážitek byl heliboarding v chilských Andách (foto). Moc se mi líbilo i na Novém Zélandu, tam je neskutečná příroda! Navíc se mění snad každých 100 kilometrů, tak je pořád co objevovat.

Výjimečné golfové hřiště je to, kde hrajete v dobré společnosti svých přátel. Líbí se mi moje domovské Pyšely, rakouský Adamstal, slovenské Penati nebo slovinský Bled, to jsou nádherné výzvy.

Více, než bych měl, utrácím za kafe. Je to moje závislost, stejně silná a návyková jako sport. Baví mě připravovat si kávu doma, nejčastěji teď brazilskou z holešovických Balíren.
Balírny, Sanderova 1366, Praha 7

Nejlepší dárek, který jsem kdy dostal, byla svoboda. Ta, kterou nám vybojovali naši rodiče.