Paon znamená ve francouzštině páv a přesně taková chce být i značka, která vznikla ze seminární práce v roce 2016. Elegantní, reprezentativní, nepřehlédnutelná. Většina produktů znaćky Paon vzniká z udržitelných certifikovaných materiálů, jako jsou bio bavlna nebo bambus.

"Mít vlastní lokální značku, která vzniká výhradně v Česku, je splněným snem hned z několika důvodů. Podporujeme místní trh, prodáváme kvalitní produkt a pozitivně přispíváme k budoucnosti naší planety," vypočítává Togi Burmaa, která spolu s Andreou Kopalovou značku založila.

Paon je i pro muže, šíjí pro ně trenýrky a boxerky z bambusové viskózy, která je nejen příjemně jemná, ale má řadu zdravotních benefitů, je hypoalergenní, prodyšná, v létě příjemně chladí, v zimě naopak hřeje. Nabídku Paonu doplňují podvazky, body a plavky.

Nově Paon představil limitovanou kolekci spodního prádla i plavek navrženou třemi českými ženami - Sharlotou, Carou a Petrou Mácovou. Do modelů každá otiskla svůj životní styl, image a osobnost. "Se značkou Paon jsem se setkala už v minulosti a nenapadá mě nikdo lepší, s kým bych mohla takovouto spolupráci navázat. Děkuji Paonu za příležitost vytvořit si vlastní spodní prádlo a splnit si tak sen," uvedla Sharlota.

Nejnovější kolekce obsahuje bezkosticovou bralettku Sharlota z dvojité vrstvy látky. K bralettce patří choker, který lze odepnout a nosit tak jemnější verzi, set doplňují tanga a vše je vyrobeno z bambusu a viskózy. Dalším modelem je saténový elegantní set Cara vhodnější i pro větší prsa. Kolekci doplňují netradiční plavky Petra, které nabízí několik způsobů nošení.

"Dříve jsem závodně plavala a miluji všechny vodní sporty, proto jsem chtěla navrhnout plavky, u kterých člověk nebude muset řešit dilema mezi opalováním a plaváním," popisuje Petra Mácová. Plavkový top se dá nosit samostatně nebo se swimkalhotkami a páskem, díky němuž se z dvoudílných plavek hravě vytvoří jednodílné.

"Neopomenuly jsme ani speciální dárkové balení. Produkty Cary a Sharloty dodáváme v naší klasické krabičce s upraveným logem a limitovanou barvou. Petřiny plavky jsou zabalené v na míru vytvořené tašce, která se hodí nejen k vodě, ale i na cestování,” popisuje zakladatelka značky Andrea Kopalová. Kolekce nebude ve stálé nabídce, od každého modelu je ušitý pouze limitovaný počet kusů.