Firma Vasky tak rozšiřuje své portfolio, v němž dosud měla farmářky, polobotky, pantofle a sandálky. Tenisky Teny bude nabízet v několika barevných provedeních, v černé, karamelové, modré, růžové, bílé a tmavě hnědé.

"Tenisky budeme vyrábět v domovském Zlíně z pravé kůže. Kvalitní materiály a ruční výroba jsou největší předností našich bot," popisuje dvaadvacetiletý Václav Staněk, zakladatel firmy označovaný jako "novodobý Baťa". Přípravy na jejich výrobu trvaly celý rok. "Nakreslili jsme kolem 20 různých návrhů, největším rozdílem je skutečnost, že obuv bude lepená, nikoliv flexiblová."

Pro vstup na Hithit se firma rozhodla kvůli nutnosti rozšířit výrobní kapacity, která se pojí i se značnými náklady. Původní cíl 450 tisíc korun se povedlo vybrat za 12 hodin, což Vasky opravňuje dál snít o neskromném cíli: ovládnout český trh s teniskami.

Václav Staněk
Václav Staněk
Foto: Lukáš Bíba

Zákazníky, kteří si na Hithitu mohou tenisky objednat v předprodeji za nejnižší možnou cenu 2 299 korun, lákají na další bonusy, pokud se povede vybrat ještě větší množství peněz. Za milion, k němuž se ve středu večer již částka rychle blížila, mají přijít další barevné varianty, za dva miliony pak možnost přizpůsobit si tenisky v konfigurátoru zcela podle vlastního přání.

Vasky založil Staněk v 18 letech a jeho kožené boty z materiálů od českých dodavatelů si rychle získaly oblibu nejen díky minimalistickému designu a kvalitě zpracování, ale i důrazu na ekologii; Vasky jsou udržitelným projektem a kladou důraz i na zero waste. Z kůže, která zbude po výseku boty, nyní dělají ještě klíčenky či kožené obaly na diáře. 

Na každém páru bot se podílí dvanáct zkušených ševců a šiček. Na trhu jsou Vasky pátým rokem a za tu dobu prodali 30 000 párů bot. V roce 2019 dosáhly obratu 35 milionů korun a několik let po sobě si značka drží trojnásobný meziroční růst, letos věří v obrat nad 100 milionů korun.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist