Řada pracovníků se v době koronaviru uchýlila na home office, mnoho dalších však zaměstnání fyzicky opustit nemohlo nebo se do něj již vrátilo. A jak si poradit v době, kdy je koronavirus stále kolem nás? Málokdo chce mít neustále nasazenou roušku a držet bezpečnou vzdálenost od kolegů se také pokaždé nedaří.

Ukrajinská designérka Kateryna Sokolovová připravila návrh, který je elegantní, pohodlný, bezpečný i vizuálně pozoruhodný. Využít ho můžete jak v rozlehlých open space kancelářích, tak klidně i u sebe doma, je totiž odhlučněný od okolí.

"Jsem introvertka. Pracuju v prostorné a hlučné kanceláři, kterou sdílíme s dalšími designovými studii. Občas je těžké se koncentrovat na práci, protože všude okolo je spoustu rušivých zvuků a aktivit kolegů," citoval Sokolovovou server designboom. "Když se spustila karanténa a já začala pracovat z domova, moje efektivita klesla na padesát procent. Prostředí je moc relaxační a je těžké se zkoncentrovat a prostě začít pracovat. Situace, ve které jsme, nás nutí hledat řešení, které udrží bezpečnou vzdálenost, koncentraci a navodí pracovní náladu i na home officu."

Křeslo připomínající jakousi sci-fi kapsli si můžete pořídit buď v podobě pro jednoho, nebo prostornější gauč pro dva.