"Technologie, inovace a drama, takové jsou znaky víkendových závodů F1. Stejné hodnoty inspirují, ovlivňují a utváří náš umělecký přístup. Je pro nás obrovskou ctí navázat dlouhodobé partnerství právě s tímto ikonickým motoristickým seriálem, ve kterém jsem strávil tolik let," komentuje Pavel Turek, který Automobilist spoluvlastní a od loňského ledna také vede.

Spolupráci s Formulí 1 uzavřel v příhodný moment. Na její první rok totiž připadá sedmdesáté výročí Mistrovství světa
jezdců F1. První řadou produktů jsou plakáty věnované všem Velkým cenám sezony 2020. Plakáty vydané v minulých dnech u příležitosti březnových Velkých cen Austrálie a Bahrajnu se stávají velmi raritními, jelikož první dva závody sezony byly zrušené. Automobilist po nich zaznamenává enormní poptávku.

Zaujali fanoušky i závodníky

Fascinující příběh této společnosti jsme vám popsali nedávno: malá česká firma začala proměňovat ikonické momenty z motoristické historie do podoby designových plakátů a obrazů. Tato díla vznikají kombinací počítačové grafiky a reálných fotografií s důkladným studiem dobových materiálů. Sami autoři to popisují jako hollywoodský snímek v jednom záběru.

Činnost Automobilistu, který svá díla prodává na webu či na motoristických akcích, rychle vzbudila mezi motoristickou veřejností zájem. "Dělá nám velkou radost, že se mezi našimi zákazníky objevují kromě fanoušků motorismu také lidé, kteří jsou jeho tváří – plakáty a obrazy z dílny Automobilist už zaujaly své čestné místo ve sbírkách několika pilotů F1 nebo členů top managementů automobilek. Naší dlouhodobou vizí je pak vytvořit platformu pro všechny automobilové fanoušky, kteří na jednom místě najdou vše, co je ohledně motorismu zajímá a co potřebují," prohlásil Turek. Plánuje také prodávat umění a předměty s motoristickou tematikou jiných výrobců.

Jako ambasadora tak nalákal například legendu závodů a trojnásobného mistra světa F1 sira Jackieho Stewarta, vítěze 13 Velkých cen Davida Coultharda nebo mistra světa v rallye z roku 2003 Pettera Solberga. S Automobilistem spolupracují také Ferrari, McLaren, Maserati či Mercedes-AMG F1.