"Gratuluji kolegyním a kolegům z PročNe, že se znovu – už počtvrté – dokázali prosadit mezi evropskou špičku," uvedla Zuzana Kleknerová, ředitelka redakcí mediálního domu Economia, který Hospodářské noviny s přílohou PročNe vydává. "Magazínu PročNe se dlouhodobě daří přesvědčovat o své kvalitě čtenáře a obchodní partnery. O to víc nás těší, že ho pozitivně vnímá i odborná veřejnost, a to nejen ta z České republiky."

Magazín získal ocenění Award of Excellence za ilustrace k tématu Láska 2.0, které vytvořila Dana Ledl vystupující pod pseudonymem Myokard. Eseje a povídku k tématu připravili spisovatelé Ondřej Neff, Bianca Bellová a Julie Nováková. Slavnostní předání ocenění proběhne v rámci European Newspaper Congress, který se koná od 26. do 28. dubna 2020 ve Vídni.

O cenách European Newspaper Award rozhodla sedmnáctičlenná mezinárodní porota, která hodnotí tištěná i on-line média. Magazín PročNe ve své kategorii uspěl v konkurenci magazínů z Německa, Švýcarska či Velké Británie. Obhájil tak své úspěchy z minulých dvou let: v roce 2017 získal cenu za obálku s legendárním fotbalovým trenérem Josém Mourinhem, loni pak porota ocenila fashion story oslavující krásu jogínského těla a nápaditou foto story s oblíbenými surovinami českých šéfkuchařů.

Magazín PročNe vychází jako lifestylová příloha Hospodářských novin již od roku 2005. Důraz klade na rozhovory s výjimečnými osobnostmi a reportáže. V minulosti přinesl exkluzivní interview s tenistou Rogerem Federerem, režisérem Larsem von Trierem či právě s Josém Mourinhem. Jeho prosincová čísla pravidelně vytvářejí hostující šéfredaktoři z řad předních osobností českého showbyznysu, to letošní připravil moderátor Leoš Mareš. Nadcházející číslo magazínu PročNe vychází 13. února 2020.

Oceněné ilustrace si můžete prohlédnout níže a povídky přečíst po jejich rozkliknutí:

Jak to s láskou v jejích různých projevech bude vypadat za padesát, za sto let? (Ondřej Neff)
 
Je libo rande ve virtuální realitě? (Julie Nováková)
 
Vyznání: Jak vidím moderní lásku (Bianca Bellová)