"Aviatika je pro naši republiku historicky velké téma. Létání je o svobodě, nadhledu, o designu. Propojuje v sobě nespočet témat a příběhů," říká návrhářka Hana Noble o své nové kolekci.

Vinohradský DriveHouse a jeho ztemnělé vintage prostory dokonale dokreslily atmosféru celé přehlídky. Za zvuků moderního DJského mixu se po lesklých parketách procházely modelky s nohama dlouhýma snad až do nebe. Na hlavách měly letecké čepice, na rukou kožené rukavice a na nohou jehly.

Zvuky hudby doprovázel skřípot parket, vůně cigaretového kouře se mísila s parfémy obecenstva a záře reflektorů, v níž se míhaly ženské křivky, by jednoho připravila o zrak. Přehlídku otevřela i uzavřela tanečnice Hana Tureček se svou speciální aviatickou choreografií inspirovanou leteckou akrobacií.

"Létání máme jako národ v krvi a já bych to svou novou kolekcí chtěla oslavit; symbolicky v době, kdy si připomínáme 100. výročí naší republiky," přemítá Hana.

Spojení novodobých emancipovaných pilotek s přesahem do retro stylu dalo vzniknout více než třiceti modelům. V kolekci najdete overaly, oversized kabáty, kalhoty i svetry. Mezi použitými materiály figuruje např. vlna, tvíd a denim.