Na farmu poblíž Prahy dorazilo téměř 500 diváků včetně řady osobností z české kulturní scény. Sledovali dramatické souboje čtyř soutěžních týmů: Oaks Prague, Stars Events, Veuve Clicquot a Alchymist. A zároveň si během slunečného dne užívali jedinečné akce.

Pólo totiž zdaleka není jen sportovní souboj. Pozornost kromě dění na hřišti vzbuzovaly i módní outfity návštěvníků, v němž nechyběly stylové pokrývky u dam, takzvané fascinátory. S pólem se pojí tradičně i francouzské šampaňské Veuve Clicquot, a tak nemohlo chybět ani na Farmě Levín, která letos nahradila předchozí pořadatelskou lokaci ve Velké Chuchli.

Jádrem akce ale pořád bylo především sportovní zápolení. Koření mu dodával komentář uznávaného odborníka Deana Bedforda, který provedl diváky finálovým dnem. Z vítězství se nakonec radoval tým Alchymist s britským kapitánem Markem Robinsonem, druhý skončil výběr Oaks, třetí Stars Events.

„Letošní Prague Polo Cup byl opravdu výjimečnou podívanou nejen na hřišti, kde hráči spolu s jejich koňmi podávali nevšední výkony,“ zhodnotila finále turnaje Nina Popová, presidentka Prague Polo Cup, a dodává: „Pohodovou atmosféru letošního ročníku podpořilo příjemné slunečné počasí, nová lokalita uprostřed přírody stejně jako módní podívaná na přehlídkovém molu i mimo něj.“

Kořeny póla sahají až do šestého století před naším letopočtem, kdy vznikla první verze hry v Persii. Moderní podoba pochází z Indie, od tamní šlechty se pak pólo naučili britští kolonizátoři a naučili ho Evropu. V letech 1900 až 1936 bylo pólo dokonce olympijským sportem; tento statut už nyní nemá, pořád ale zůstává sportem královským - a výjimečnou společenskou událostí. Uplynulý víkend toho byl důkazem.