Téma subkultur se v práci českého návrhářského dua objevuje pravidelně. Jednou jsou to bolivijské wrestlerky, podruhé pirátská rádia, jindy zase japonské pouliční gangy. Ve své aktuální kolekci s názvem Kids pro jaro/léto 2018 se tentokrát návrhářky rozhodly vycházet z lifestylu konce 90. let a počátku 21. století. Hudebnímu světu tehdy kralovali Oasis a vrcholným módním výstřelkem byly teplákové soupravy se třemi pruhy.

Krátké video, jenž režíroval Marek Partyš, vás tak vrátí zpátky v čase mezi paneláky, umakartová jádra a nákupní košíky plné tukových rohlíků. Ani tak ale nechybí pro značku tolik typický denim. Bundám, džínům a sukním se autorky pokusily vtisknout nový rozměr – jednotlivé fazóny jsou variabilní, vytvořené z opíraného denimu se zdánlivě neupravenou estetikou.

Značka Chatty působí na české scéně od roku 2005 a patří k nejžádanějším nezávislým módním brandům. Mezi její největší úspěchy patří dvě ceny Design IT pro nejlepší začínající značku od italské i ukrajinské edice magazínu Vogue, jež získala loni na fashion weeku v Kyjevě.