Telefony Vertu jsou ve světě mobilních technologií tím, čím je Rolls-Royce mezi automobilkami. Ručně vyráběné telefony, které vznikají v malé továrně v anglickém městečku Church Crookham, se poprvé objevily v roce 2003. Luxusními materiály, nonstop concierge servisem a astronomickými cenami v řádech statisíců korun si získaly tisíce příznivců i odpůrců. Jedni je obdivovali jako dokonalé technologické společníky, druzí jako přehnaný status symbol.

Novinka Vertu nese název Constellation. Jedná se zároveň o první dual sim telefon britského výrobce. Hliníkové pouzdro doplňuje kůže v malinové, skořicově hnědé či petrolejově modré barvě. Dotykový smartphone se může pochlubit 5,5 palcovým dotykovým AMOLED displejem, fotoaparátem s rozlišením 12 megapixelů a displejem chráněným 140 karátovým safírovým sklem. Tradiční funkcí je asistenční služba Vertu Concierge, kterou můžete využít k rezervaci letenek, hotelů, restaurací či pro nákupy. Cena telefonu je 112 750 Kč, což z něj činí nejdostupnější model značky. V nabídce je rovněž i zaktualizovaná verze ikonického tlačítkového modelu Signature, jehož cena začíná na 360 000 korun.

SniE mek obrazovky 2017 05 11 vA 12 11 59

Na českém trhu značku od roku 2008 zastupovala společnost John Grove & Partners podnikatele Vladana Hájka. Později ji od něj přebrala společnost Luxury Brand Management. Ta ale v roce 2016 značku ze svého portfolia vyčlenila. "Kamenem úrazu byl přesun do nových, větších, ale podstatně nákladnějších prostor," myslí si Hájek, který podle svých slov částečně z nostalgie značku do Česka nyní opět přivedl. 

Místo klasického butiku na Pařížské ale otevřel diskrétní klientské centrum v přilehlé Široké ulici. "Chtěli jsme, aby naši klienti měli naprosté soukromí podobně jako, když jdou do své privátní banky," dodává Hájek. Novinkou je i možnost pořídit si luxusní telefony na splátky. "Telefon Vertu si můžete pořídit již od 4000 korun měsíčně. Záleží na modelu a plánované době používání. Klienti tak nemusí platit celý telefon ihned, ale postupně, samozřejmě bez navýšení," říká Hájek. Luxus na splátky podle něj dává smysl. "Je to podobné jako s autem. Jenže zatímco v autě strávíte 1,5 hodiny denně, mobil máte u sebe neustále," uzavírá.