Říká si Pepe a je to pánský holič. Jeho Pepe's Barbershop, který si otevřel loni v pražských Holešovicích, se od tradičního pojetí holičství hodně liší. Pult je tu z masivních modřínových fošen, umyvadla měla být původně žlaby pro dobytek, stěny jsou nahrubo oškrábané a v různých odstínech šedi. Kdyby tu nebyla tři holičská křesla, mohla by to být klidně stylová dílna.

"Chceme být normální a na nic si nehrát. Jsme neformálnější než klasické barber shopy," vysvětluje Pepe alias Josef Huška.

Řemeslo zdědil po své mamince, zkušenosti sbíral na cestách po světě, kdy mimo jiné zavítal i do Anglie, kde v barber shopech pracoval. "Nejdřív jsem poslušně stál v koutě s koštětem a zametal vlasy, pak se dostal i ke stříhání a bylo jasné, že to chci dělat." Podle Pepeho nynější móda nošení vousů jen tak neodezní.

"Vousy jsou prostě chlapské. Třeba v Argentině, kde jsem chvíli žil, nosí vousy úplně všichni. Chlap s nimi dostane takový drsnější ráz." Že by se ztratil mezi rojícími se barber shopy, se nebojí. Na trhu je podle něj místa dost. Pánská holičství tu navíc byla již v minulosti. Jen jsme pak na ně zapomněli, protože je přebila unisex kadeřnictví. "Hlavní výhodou chození do barber shopu je to, že vám žena doma nebude nadávat, že jsou vaše vousy všude v koupelně," směje se.

Zbývá vám ještě 0 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se