Nápad postavit si vlastní auto jsem nosil v hlavě asi od deseti let, kdy jsem si sestrojil svoji první motokáru. Byla bez motoru, jezdilo se na ní jen z kopce, ale obstojně zatáčela, a dokonce měla i brzdy. Konstruktérský talent se ve mně nezapřel a otec mě nadšeně podporoval.

O bezmála pětatřicet let později, když už jsem si mohl dovolit ubrat tempo a svěřit svoji firmu do rukou někoho, kdo tomu rozumí lépe než já, se mi ta myšlenka zase vrátila. Začala mi vrtat hlavou jednoho dne na okruhu v Brně, kde jsem byl s klubem sportovních aut a skoro všechna ta naše Porsche, Ferrari, BMW a Audi tam dostala na frak od podivné poloformule značky Caterham. Pamatoval jsem si, že s takovým autem jezdil v jednom svém filmu Belmondo, a znal jsem i českou firmu Kaipan, kde vyrábějí něco podobného.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se