Být šéfdesignérem švédského Volva a pocházet z Německa prý podle Thomase Ingenlatha znamená dostávat pořád dokola jednu otázku: Jak může Němec hovořit o skandinávském designu? A tak když se Michal Froněk setkal s Ingenlathem nedaleko jeho chalupy, kterou má v Českém ráji ještě z dob, kdy pracoval pro Škodu Auto, položil mu tuto otázku také... "Vlastně je to asi výhoda, máte určitý odstup, neutrální postoj. Pracovat jako německý designér v Německu by bylo něco jiného... Nejlepší příklad? Audi TT nebylo vytvořeno německým designérem, bylo vytvořeno Američanem Freemanem Thomasem. Ten se nesnažil o funkcionalistický design, použil svůj americký 'naivní' přístup - to by pro Němce bylo velice složité," říká Thomas Ingenlath.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se