VIANNEY HALTER

Stark Trek, Vesmírná odysea... Vianney Halter se vydal na výlet mimo naše hranice a výsledkem jsou hodinky Deep Space, jejichž středobodem je tourbillon na třech osách, rotující kolem dokola za 40 vteřin, respektive za 6 a 30 minut. Titanové časomíry mají nepřehlédnutelné pouzdro o průměru 46 milimetrů.

JAEGER-LECOULTRE

Manufaktura založená Antoinem LeCoultrem letos slaví 180. výročí a vytáhla se hodinkami Master Grande Tradition Gyrotourbillon 3 Jubilee. Limitovaná edice v platině má létající tourbillon s dvěma otáčivými klecemi (první se otočí za 60 vteřin, vnitřní za 24 vteřin) a třídimenzionálním vláskem. Za pozornost stojí hodinky i díky chronografu s digitálním ukazatelem číslic. Manufakturní strojek je v pořadí již 1242., který byl v sídle Jaeger LeCoultre v LeSentier vyroben od roku 1833.

C3H5N309

Dvě hodinářské party, Urwerk a MB&F, kterým není žádný experiment cizí, vytvořily hodinky C3H5N309 ZR012 Nitro. Fungují na principu Wankelova spalovacího motoru, který používá excentrický rotační píst založený na rozpínání plynů. Čas odpočítávájí dva rotující kotouče: na dolním půlkruhovém číselníku jsou hodiny, vrchní ciferník odpočítává minuty. Cena limitované edice je zhruba 3,5 milionu korun.

GREUBEL FORSEY

Hodinky této značky začínají cenově někde u deseti milionů korun, pánové Robert Greubel
a Stephen Forsey se totiž specializují na vysokou hodinařinu. Tento model s quadrotourbillonem má pouzdro z platiny.

CHRISTOPHE CLARET

Nekonvenční hodinář Christophe Claret, který přes dvacet let navrhoval hodinky pro velké hodinářské značky, přišel s modelem EXTREM-1. Ten zdobí létající tourbillon, ale především inovativní ukazatel po stranách pouzdra. Dvě kovové kuličky se pohybují v průhledných trubičkách díky síle magnetů, které jsou nastaveny tak, aby správně indikovaly hodiny a minuty.