Začátkem dubna byla réva v okolí Remeše po dlouhé zimě očividně opožděná v růstu, vše bylo šedivé a pošmourné. Povznesenou náladu v očekávání věcí příštích však počasí nedokázalo pokazit. Společně s několika málo pozvanými šťastlivci z celého světa jsem se ubytoval v hotelu L'Assiette Champenoise - místě, kde je tak trochu hříchem pouze přespat a využít nabídky místní dvouhvězdičkové michelinské restaurace jen na snídani. Vyrazili jsme ale směrem do středu Remeše, neoficiálního centra Champagne, a společně s Épernay srdce celého regionu. Prošli velmi nenápadnými zelenými dřevěnými dveřmi a o pár momentů později v ruce svírali první sklenku vína, kvůli kterému jsme se zde všichni sešli: Champagne Krug.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.



