Začátkem dubna byla réva v okolí Remeše po dlouhé zimě očividně opožděná v růstu, vše bylo šedivé a pošmourné. Povznesenou náladu v očekávání věcí příštích však počasí nedokázalo pokazit. Společně s několika málo pozvanými šťastlivci z celého světa jsem se ubytoval v hotelu L'Assiette Champenoise - místě, kde je tak trochu hříchem pouze přespat a využít nabídky místní dvouhvězdičkové michelinské restaurace jen na snídani. Vyrazili jsme ale směrem do středu Remeše, neoficiálního centra Champagne, a společně s Épernay srdce celého regionu. Prošli velmi nenápadnými zelenými dřevěnými dveřmi a o pár momentů později v ruce svírali první sklenku vína, kvůli kterému jsme se zde všichni sešli: Champagne Krug.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se